| NiiiaaRawwr a întrebat:

Hello. So.peste o saptamana dupa cum stim cu totii, o sa inceapa scoala. Eu trec clasa a9a si sunt foarte entuziasmata dar imi este putin teama, imi cunosc majoritatea colegilor dar am cateva emotii. La voi cum a fost in prima zi de liceu?

Răspuns Câştigător
| F. a răspuns:

Si eu aveam exact aceleasi emotii anul trecut.
Pai la mine prima zi de liceu a decurs asa.am ajuns la liceu cu prietenele mele [colege din generala] pentru ca suntem in acelasi liceu doar ca ele sunt la alte profile.si am steptat in curtea scolii.intre timp deja am inceput sa mi vad din noii colegi pe care tot asa ii stiam din vedere sau facusem rost de id-urile lor de mess.si ne am strans intr-un cerc mai multe colege.mai vorbeam. directorul tinea un discurs.
Apoi au fost strigati toti elevii claselor a9a [clasa mea a fost prima, 9A] si dupa aceasta domnul diriginte ne a chemat pe toti sa ne arate clasa in care vom invata. Eu m-am imprietenit repede cu o fata super de treaba si ne am pus aman2 in banca happy
Apoi dirigu ne a spus cateva chestii asa de inceput.ne a dat manualele si am plecat acasa.
Ps: si anul acesta tot cu aceeasi fata o sa stau in banca pentru ca am devenit prietene f bune pe parcursul anuluilove struck

Deci stai linistita totul o sa fie bine happy in primele zile de scoala si eu ma simteam cam ciudat.insa cu timpul m-am acomodat si cu colegii si cu profesorii si cu liceul. acu abia ast sa inceapa cls a10a sa ma distrez cu colegii mei love struck

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Depinde doar de tine. cum iti asterni asa dormi.incearca sa fii cat mai prietenoasa (macar la inceput laughing ). la mine a fost aiurea fiindca nimeni n-avea curaj sa vorbeasca ca sa nu se faca de ras.fiecare vorbea cu colegu de banca.

| maryana5 a răspuns:

Sunt si eu ca tine laughing dar eu mi-am cunoscut deja colegii big grin eu sunt la intesniv...si stii trebuia sa dau proba inainte, acolo au fost aproape toti laughing
Sunt de gasca majoritatea, dar cum am presupus sunt si fitosi, enervanti si ciudati.

Yiiiip Viata de liceu! O da! de abia astept sa inceapaaaaa big grinbig grinbig grin

| Helvete a răspuns:

La mine a fost nasol. Foarte nasol. S-a produs o chestie neasteptata, o incurcatura din cauza fostei mele scoli si a dezinformarii, tot din cauza celor de la fosta mea scoala. Si inca am aceeasi parere- e nasol ca naiba la liceu, si nu din cauza orelor, ci a persoanelor de acolo. Dar sper sa fie okay in cazul tau si sa iti faci prieteni, mai ales ca, cunosti pe cineva pe acolo.

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Hello!

O sa fie super prima zi de liceu. O sa faci cunostinta cu noii colegi, o sa vorbesti cu ei un pic in curtea scolii apoi peste ceva timp iti cunosti dirigu/diriga, va duce in clasa, va zice cateva cuvinte, face cunostinta cu voi, va da manualele, un orar provizoriu, va ureaza mult succesc in noul an scolar etc...
Apoi.gatahappyMergeti acasa.si va vedeti in urmatoarea zi :X
hee hee
In prima saptamana de obicei, si in a doua depinde. o sa dati niste teste initiale la majoritatea obiectelor importanteoh go on Nu trebuie sa inveti ineaparat pentru testele alea.Noii profi vor doar sa vada cam la ce nivel sunteti, ce cunostinte aveti din clasele anterioare.(notele alea nu se trec in catalog)Dar e bine sa faci o impresie buna la inceput totusibatting eyelashes.
Bafta.si distreaza-te.Anii de liceu sunt cei mai frumosi.

| perro12 a răspuns:

Prima zi a fost de c***t, iti spun since.Nu cunosteam pe nimeni, dar in cateva zile am inceput sa-mi fac prieteni si acum sunt bucuros cand ma duc la scoala.
Este normal sa fi entuziasmata tongue

HF

Răspuns utilizator avertizat