| anonim_4396 a întrebat:

Stim cu totii ca luni incepe scoala.Am intrat la liceu si nu stiu pe nimeni din clasa. straight face Nici nu stiu ce sa fac. Adica la voi cum a fost prima zi de liceu? Cum v-ati comportat? Cum v-ati cunoscut noii colegi? Eu una am emotii. :-s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am fost anul trecut boboacahee hee.
Dar, m-am descurcat, desi nici eu nu cunosteam pe nimeni.
Si eu aveam emotii, chiar imi tremura vocea.
Trebuie doar sa zambesti si colegii vor stii ca esti de treaba. Daca faci pe inabordabila, nu vor avea curaj sa vorbeasca cu tine.
Deci, imprieteneste-te cu colegul/colega de banca si intreaba-l daca vrea sa stea tot anul in banca cu tine. Deja vei avea un/o prieten/a.
Oricum, stai linistita, caci nimic nu poate iesi prost.happy.
Trebuie sa fii tu insati si vei vedea ca emotiile vor dispareawinking.
Bafta in noul an scolar!kiss

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta imi aminteste de mine anul trecutbatting eyelashes. Si eu eram exact la fel, nu stiam pe nimeni din clasa, aveam o gramada de emotii, nu stiam daca m-am imbracat corespunzator + ca nu stiam cum circula autobuzul care merge in partea aia a orasului asa ca am mai si intarziat 30 de minlaughing. Apoi am ajuns la scola si m-am dus sa vad la ce etaj este clasa mea si cand am intrat dirigintele vorbea asa ca am asteptat in spatele clasei cu cativa parinti pana a terminat de vorbit. Apoi m-am dus sa ma asez intr-o banca unde am vazut loc liber si asa a inceput totul "Salut! Eu sunt X". Am facut cunostinta in ziua aceea cu aproape toti si am mai stat putin unii sa vorbim despre fosta scoala, unde locuim etc. Asa zilele au trecut si cam intr-o saptamana ne stiam deja toti intre noi si ne simteam bine impreuna. Acum cand stau sa ma gandesc mi se pare o prostie ca am avut asa mari emotii legate de prima zi, dar probabil ca asa simtim toti si ca sa fiu sincera si eu am pus aceeasi intrebare ca si tine pe TPU inainte sa inceapa scoalalaughing Pe mine m-au mai linistit raspunsurile care le-am primit si mi-au dat incredere asa ca stai linistita ca timpul va trece repede si peste cateva saptamani ve-ti avea impresia ca va stiti de o viatawinking
Succes in clasa a 9-a si sper sa ai cei mai frumosi ani de liceu!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce liceu ai intrat?

| anytzza97 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie...NU stiu pe nimeni si mor de frica. Abia astept sa se termine.Din cate am inteles, dirigintii vor striga clasele pe rand si ne vom duce la ei, primim orarul, vedem clasa... Va fi OK. Fiind toti stransi acolo, nimeni cu prea cunoaste pe nimeni, vom fi nevoiti sa facem cunostinta laughing Majoritatea bobocilor sunt in aceeasi situatie, deci vor fi foarte prietenosi. Sunt sigura ca iti fei face prieteni foarte rapid! Nu avem motiv de teama. Singurul lucru nasol este ca se cam face misto de boboci.Trecem si peste astalaughing Nu iti face griji!

| Gritsco_Vitalie_1997 a răspuns:

Nu știu nu știu eu am fost în așa situație depinde dacă vați schimbat schimbat și orașul de trai atunci va fi greu.