| MocanuSofia a întrebat:

Hello! Sunt si eu o stresata de clasa a 8-a si n-am nici macar o idee cum si ce trebuie sa fac ca sa ma asigur ca intru la Elena Cuza (liceu pedagogic din Bucuresti). Vreau sa ma duc pe educator-invatator. Ma poate ajuta cineva, eventual chiar un elev de acolo? Multumesc din suflet anticipat.

2 răspunsuri:
| Andreeas210123 a răspuns:

Buna, cel mai bine ai lua cat mai mari notele ca prin asta o sa iti influenteze admiterea la liceul respectiv, bazeaza-te pe romana cel mai mult si sa iei o nota, respectiv medie, cat mai mare.

| MocanuSofia explică (pentru Andreeas210123):

Eu sunt fan literatura, dar cu matematica trebuie sa recuperez. m-am autoevaluat facand doua teste (unul la romana, altul la mate), si mi-a iesit media 9.30. Avand in vedere faptul ca media din timpul anilor nu mai conteaza, crezi ca am sanse sa intru?