| karavakia a întrebat:

Hello to everybody!:* Ciobanesc German sau Bichon? dc?

Răspuns Câştigător
| Landied a răspuns:

Hello,
Ciobanesc German. E un caine devotat stapanului pana la moarte, e foarte prietenos cu copii, e si el un bun companion de joaca, e foarte intelegator si nu iti da batai de cap, e frumos, te apara.As alege cu draga inima un ciobanesc german.

4 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Bichon:X
Deoarece e mai mic, mai frumos, mai dragut si mai pufoshappy

| Atelocin a răspuns:

Buna!
Bichon, deoarece sunt mai mici si ii poti tine in apartament.

| Atelocin a răspuns:

@karavakia
Bichonul e prost? Nu cred.
Ciobanescul german este un caine de vanatoare, rasa preferata de catre serviciile de politie sau armata.
Insa bichonul nu e prost. Daca il vezi mult mai mic decat un Ciobanesc german asta nu inseamna ca este prost.
Bichonul este greu de intretinul datorita blanii sale care necesita a fi pieptanata in fiecare zi.Sunt caini foarte sanatosi si sunt feriti de boli.Nu mananca mult, sunt foarte inteligenti si ascultatori, si sunt buni parteneri de joaca pentru copii.
Nici un caine nu este prost.

| karavakia explică:

Da, Bichon in apartament da is mai prosti ca Ciobanestii Germaniwinking so: ciobanesc german:X (logic ca am si eu unultongue o fetita de 3 anihappy ADA)