| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Tocmai am aflat ca am intrat la liceul dorit, pe profilul dorit (stiinte sociale) si au inceput sa ma apuce emotiile si deja ma stresez. Daca aveti ceva sfaturi in toata treaba asta cu liceu, cu a 9-a, cu prima zi de scoala, cu "socializatu" va rog sa-mi spuneti. Si cam ce se face la stiinte sociale intr-a 9 a? Ca materie si asa?

Mersi!

Ps: Cei cu examenele: Ati intrat unde ati dorit? happy

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Hei ^^ si eu imi amintesc cu drag prima zi de liceu, emotii mari, colegi noi, profesori dar pot sa zic ca in maxim o saptamana o sa te obisnuiesti happy deci nu iti face probleme, cat despre materia studiata vei face multe ore de istorie, romana, limbi straine, geografie, logica, economie, psihologie etcbatting eyelashes Iar bacul o sa-l dai din romana (uman), istorie si au de ales intre geografie, economie, logica, psihologie, filosofie si sociologie! O zi cat mai frumoasa sa ai si bafta la liceu ^^

2 răspunsuri:
| Korb a răspuns:

Da.ei bine in prima zi de liceu si pana incepi sa te obisnuiesti o sa-ti fie mai greu probabil dar nu trebuie sa ai emotii, cat despre socializat cunoaste-ti colegii si de la celelalte clase te ajuta.iar materii.o sa ai logica, mate, romana, limbi straine. aproape nimic nou in afara de logica.

| miges a răspuns:

Da,am intrat la ion neculce la mate-info, tu la ce liceu ai intrat?
P.S.tongueutine emotii de inceput nu stricarolling on the floor