| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. Nu stiu ce se intampla cu mine. sunt intr-o perioada foarte frumoasa a vietii mele cand trebuie sa ma distrez si sa fiu plina de viata, sa ies in oras cu prietenii etc.
Problema este ca eu nu am chef sa ies nici macar o ora la o terasa sau oriunde, nu stiu ce sa mai fac, sunt constienta ca imi pierd timpul stand in casa dar asa ma simt bine si cred ca asa m-am obisnuit..Cand prietenii imi spun sa ies afara cu ei parca e o povara si trebuie sa gasesc mereu scuze pentru ca nu vreau sa ies adica nu am chef sa ies
Cum as putea sa ies din asta? CE SA FAC? AS VREA sa ies, sa ma distrez dar nu am chef DELOC

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca continui sa stai in casa o sa-ti accentuezi si mai mult aceasta stare. Poate doar nu te simti confortabil printre ei. E normal sa mai ai si perioade de genul, sunt dictate de adolescenta si toate schimbarile astea care se petrec in corpul nostru. IEsi cat mai des chiar daca fortat, poate asa cu timpul iti va placea mai mult ideea.

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Pai de ce n-ai chef? Te gandesti la ceva anume?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ieși cât mai des și o să-ți vină și chefu.

| Ilovemusic1234 a răspuns:

Buna! Inceara sa accepti un nou mod de a-ti petrece timpul Tocmai, asa cum ai spus esti in cea mai faina perioada a vietii tale si asta este un motiv pentru care trebuie sa profiti.Prietenii si iesirile astea sunt foarte bune pentru psihic si chiar daca nu ai mai iesit, accepta ca pe o ''provocare'' si ai sa vezi ca iti va placea.
Seara faina happy :*