| Ađııa a întrebat:

Hello TPU, sper sa ma ajutati. Am si eu o problema straight face Mi s`a stins telefonul, cu toate ca aveam baterie, nici nu l am scapat pe jos, pur si simplu azi dimineata, mi a sunat alarma l am oprit, m am dat jos din pat, si, cand am venit, nu se mai aprindea. L am bagat si la incarcat, dar nimic. straight face Mentionez ca am Nokio 5130 Express Music.
Dau fundita mai mult ca sigur pentru cine poate sa ma ajute. :* puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Se poate sa fie de la baterie, descarcata la maxim peste noapte-fara sa realizezi, lasam vreo 20 de min la incarcat, scoate incarcatoru, incearca sa il aprinzi, daca nu merge, incearca sa "freci" putin bateria in el - in-out... daca tot nu, se poate sa ii fi picat softul, am inteles ca modelul asta nu sta prea bine la soft - recomand un service mobile.
bafta

| AndaWest a răspuns:

E din cauza ca trebuie agiornat software-ul telefonuluiwinkingdaca e Nokia vezi ca ai si cd la el, il instalezi pe comp, coleghezi tel la comp si vezi ca ai o optiune agiorneaza software telefon, e cu o sageata verde. dai acolo, si iti descarca de pe net soft-ul.numai ca trebuie sa scoti cardul de memorie ca iti sterge tot ce ai pe el, ti-l reinstaleaza din nou.bafta,dk e ceva dai msj in privat

| PrincessConsuela a răspuns:

Eu am un Sony Ericsson si imi mai face figuri d-astea din cand in cand. nu e o problema asa mare. orice telefon mai face d-astea. insista. incearca sa scoti bateria si s-o pui la loc, sau sa il lovesti usor, daca nu merge nimic trebuie sa te duci la magazin si sa vezi daca e in garantie. de fapt, sigur e. iti dau ei altul.