| Andre13 a întrebat:

Hello TPU :-x... Am si eu o intrebare... : Cum se pot produce fracturi la nivelul membrelor superioare si >inferioare?: Imi trebuie pentru scoalaa love struck Cel mai bun raspuns are FUNDAA love struck

4 răspunsuri:
| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Te arunci de la etaj laughing

| Andre13 explică:

Imi trebuie pentru scoalaaa laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu pot să cred că vrei să-ţi produci tu însuţi/însăţi nişte fracturi, aşa cum reiese din răspunsurile celor dinaintea mea... Nu cred că ai idee cât de dureroase sunt fracturile şi că îţi lasă urme pentru toată viaţa: dureri când se schimbă vremea, când faci eforturi, care se accentuează pe măsură ce înaintezi în vârstă. În plus, un fragment de os poate să-ţi secţioneze un vas important de sânge, să faci hemoragie şi să mori.
Dacă îţi trebuie la vreun opţional de acordare a primului ajutor, fracturile membrelor se pot produce prin impact cu obiecte dure, prin tracţiune sau prin răsucire şi pot fi fracturi închise sau deschise (când osul rupt străpunge pielea şi e vizibil la exteriorul membrului fracturat, producându-se şi o hemoragie externă).
Te invit pe website-ul meu http://www.lecturirecenzate.ro/ O să-ţi placă!

| ShOOp a răspuns:

Sallut. Iti zic ceva ce am incercat si am reusit. Am asezat o minge de fotball in fata mea, eu m-am urcat la 60-80 cm inaltime, si am sarit. Am obtinut o scutire de 4 saptamani. Succes!