| Duddy_9932 a întrebat:

Este posibil ca persoanele care au artrogripoza (boala a membrelor superioare si inferioare) sa faca in viitor facultatatea de kinetoterapie? Adica sunt acceptati?

Răspuns Câştigător
| IsabelaBianca a răspuns:

Si daca nu te-ar accepta ar fi o problema. Se numeste discriminare si asta se pedepseste in Romania in conformitate cu legislatia in vigoare. Discriminarea pe motiv de boala este considerata infractiune (atata timp cat boala nu este contagioasa). Eu in facultate (psihologie, asistenta sociala) am avut colege cu afectiuni locomotorii grave (utilizau scaunul cu rotile). A avea o afectiune nu inseamna a fi lipsit de dreptul la educatie. Curaj!

1 răspuns:
| alinutza4a a răspuns:

Nu stiu si nu cred ca se afla pe acest site cineva capabil sa-ti dea raspunsul la intrebarea ta. cel mai bine ar fi sa suni la facultate si sa intrebi. d e obicei secretarele sunt dragute si te ajuta. sa suni in septembrie pentru ca acum toate sunt in vacanta.bafta multa