| elenutzaelenalovee a întrebat:

Hello. Voi ce credeti,exista fete urate? Si daca ar fi asa, ce le-ar face sa para "urate"?! Eu una cred ca toata lumea e frumoasa si merita respectata (y).

6 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Pai nu exista nimeni frumos (perfect) dar depinde de cine te priveste. Daca te priveste un dusman clar este urata, daca te privesc parintii esti puiul lor si esti el mai frumos, daca te priveste iubitul te face sa te simti frumoasa si tu happy.
Am vazut sau am auzit la televizor ca barbatul ca sa aiba o casnicie fericita trebuie sa isi vada nevasta cea mai frumoasa iar celelalte sa le considere niste maimute. Nimeni nu este urat dar eu ca si caracterul te face. Daca este o acra si pe fata ti se va vedea, daca este buna happy ti se va refelecta pe fata.

| Cosmin1I a răspuns:

Depinde ce intelegi prin urat...fiecare persoana este frumoasa in felul ei dar anumite persoane nu au timpul si nici banii necesari pentru a se ocupa de propiul aspect(Si din pacate este TRIST sa includ frumusetea si banii intr-o singura fraza)

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Hello! Ti-a tercut chestia cu "sunt urata"? happy NU sunt fete urate. Pot fi foarte frumoase si sa aiba un comportament care lasa de dorit. Cam ca cele de la mine din clasa. Daca te comporti frumos, esti buna la suflet, esti vesela, iti place sa ajuti lumea si sa nu-i judeci pe altii pentru ceea ce sunt si cum sunt etc. nu esti o fata urata si nu vei fii niciodata si toata lumea o sa te placa. Poate mai putin cele frumoase si ingamfate. O zi frumoasa sa ai! happy

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Toată chestia cu urâtul şi frumosul e relativă. Eu pot să spun că eşti frumoasă, dar peste 5 minute poate veni altcineva să-ţi zică că eşti urâtă. Depinde de fiecare persoană în parte, fiecare avem viziuni şi gusturi diferite.

Răspuns utilizator avertizat
| Mk01 a răspuns:

Aşa e nu există fete urâte.Doar fete care nu ştiu să se îngrijească.O fată adevărată are simţul frumuseţii şi în opinia mea face multe lucruri să arate bine(gen pensat, epilat etc etc). Oricum interiorul contează mai mult, poţi arăta extrem de bine dar dacă eşti o persoană de căcat degeaba.