| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Vreau un sfat dacă se poate. De ceva timp nu am prea ținut legătura cu cea mai buna prietena,( sa-i zicem Ana)..Mesajele noastre sunt ceva de genul: Bună, ce faci? Bine tu? Bine. Pur și simplu nu mai avem subiecte. Ea mai de mult s-a certat cu o prietena de a noastră și acum au început sa vorbească. Faza e ca mereu o barfea când era cu mine și acum ele vorbesc fără sa-mi spună sau sa-mi dea vreun semn. Și mă simt pe dinafară. Am observat ca atunci când are nevoie de ceva se baga în seama cu mine. Întrebarea e: ar trebui sa mai țin legătura cu ea/ele? Vi s-a întâmplat ceva de genul? Mă simt folosita în ultimul hal.

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Nu-i mai vorbi. Arata-i ca nici ea nu este importanta pentru tine si cel mai bine ar fi sa-ti faci alte prietene.
Iar cand d-ra asta vine la tine pentru ajutor, pur si simplu ii spui ca nu poti/ ca nu ai/ ca nu se poate.
Indiferenta doare, ca pana la urma pe tine te doare comportamentul ei indiferent, asa ca raspunde-i cu aceeasi moneda.
Si cel mai important! Nu-ti arata durerea. Descarca-te aici, dar in public razi, zambeste. Nu-ti arata durerea, ci arata-i ca pur si simplu a fost un lucru in trecut pe care tu l-ai depasit, iar acum te bucuri de viata.

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cersi asa zisa prietenie ca nu e cazul sa te umilesti in fata unor persoane care evident nu ti sunt prietene adevarate.

Răspuns utilizator avertizat
| Anaandreea11 a răspuns:

Cu ce n am fost om?