| MoatZa a întrebat:

Help!crying. de 2 ani am un prieten fff bun Vlad.ma inteleg f bine cu el.ne ziceam totul.chiar daca este baiat...ne ajutam reciproc. dar de la un timp.nu stiu ce are.numai vorbestee.numai imi zice nimiccrying...si eu am facut un plan. Mi-am dat seama ca este proestesc abia dipa.am intrat pe idul unei prietene[i-am cerut permisiuneaon the phone [elo cunoaste pe acea fata] si i-am zis. ca oana e bolnava.ca are nu stiu ce[oana adica eu]. si el o intrebat-o ce am. i-am zis niste chestii.si dupa m-o intrebat si pe mine daca am patit ceva. i-am zis [minciuneacrying] dar am facutò cu un scop. vroiam sa stiu daca mai tine la mine. daca ii pasacrying. iar vestea proasta e ca m-am indragostit de el de un timpcrying. si e prietenu meu cel mai bun. dar m-am indragostit de el.nu stiu ce sa faaaccrying! iar acu 2 ani eram indragostita de prietenu lui cel mai bun.ma rog.acolo o fost o poveste frumoasa. dar cu vlad nu stiu ce sa fac.nu vreau saì spun ca il iubesc ca. na! daca il salut raspunde ca inainte. dar numai este asa de vorbaret ca in vremurile bune.

Răspuns Câştigător
| dannyfiba a răspuns:

Faza este ca prieteni se schimb odata cu maturizarea chestia ca te-ai indragostit de el este cam dificila aici sunt niste riscuri dar totusi daca iubesti pe cineva parere mea este sa ii marturisesti sentimentele tale fata de el

2 răspunsuri:
| elizabeth a răspuns:

Stiu cum este.si eu trec printr-o perioada din aceasta,nu la fel ca aceasta dar totusi ma leg cat de cat de aceasta,, povestioara''.nu il lua la rost ca s-ar supara pe tine.unu. daca dai de el spune-i asa,, de ce esti asa de rece''? ia id meu sa mai discutam livia_wwe

| Alecsandra89 a răspuns:

Ceva de genul mi s-a intamplat si mie cu un baiat vlad...doar ca nu am fost cei mai buni prieteni.Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu el despre asta. Sa ii zici tot ce ai pe suflet, adica daca sunteti cei mai buni prieteni te va intelege si cine stie. poate ca si sentimentele lui sun aceleasi.Macar incearca sa vb cu el...
Sper ca sfatul meu ti-a fost de folosbig hug