| anonim_4396 a întrebat:

Hei Tpu.De mai bine de un an am un cel mai bun prieten. Tinem foarte mult unul la altul, il iubesc ca pe un frate.dar de vreo 2 luni el ma iubeste mai mult decat pe o sora.Stiam ca e indragostit de mine de cand ne-am cunoscut, dar am refuzat sa cred asta.Am fost 2 nopti la munte, la cabana cu prietenii..si cu el.Am avut o intelegere ca o sa il invat ce sa ii faca unei fete.Acolo ne-am sarutat prima oara si i-am spus ce trebuia sa faca.Acolo s-a indragostit cel mai tare.Acum nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa ne pierdem din cauza asta.dar nu va mai fi la fel. Vrea sa se indeparteze ca sa ii treaca si are nevoie de mult timp.Nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa il ajut..si am nevoie de el.Nu imi permit sa il pierd.Stiu ca poate am gresit ca l-am sarutat,dar el tot ma iubea si inainte.
Chiar nu stiu ce sa fac,si sa fiu cu el nu as putea,el imi era ca un frate si vorbeam despre orice,despre baieti,fete, relatii.Nu o sa mai pot fi la fel de deschisa cu el pentru ca imi dau seama ca il doare sa ii povestesc de altii. Ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Si uite asa se rupe prietenia dintre o fata si un baiat.Multi cred ca nu exista prietenie intre fata si baiat din cauza asta ca unul din ei este mai slab de inger.Eu cred in prieteniile fete - baieti ca si eu am majoritatea baietiilor bunii prietenii. Poate ca ar fi bine sa va indepartati daca tu il iubesti ca un frate si gaseste-ti alt prieten sa ii povestesti despre altii.(apropo de ce trebuie sa le povestesti tu despre alti?)

| EnvyU a răspuns (pentru dannys):

laughing Pentru ca asa fac toate fetele, voi nu barfiti intre voi despre baieti? Uite ca unele barfesc cu baietii despre baieti. Am cunosc si eu o fata de genu asta care imi zicea ce facea cu prietenul ei, cum o f...ala, in ce pozitii..si eu tanjeam dupa ea laughing. In fine cel mai bun remediu pentru acel baiat ar fi sa nu o mai vada ca pana la urma o sa ii treaca, si ea ar trebui sa se invete minte sa nu se mai sarute cu prietenii cei mai buni daca nu are de gand sa fie cu ei pentru ca baietii se ataseaza foarte repede de fete, mai ales daca se si saruta.

| dannys a răspuns (pentru EnvyU):

1.Eu nu barfesc si nici nu ascult daca se vorbeste despre ala si aia.Ce inseamna aia sa povestesti la x sau y ce faci tu. Daca vrei sa vorbesti cu cineva cred ca mama ar fi cea mai indicata.Eu una nu sunt de acord cu asta si nici nu mi plac barfele de genul asta.
2.Si in rest ai dreptate.

| R0R0 a răspuns:

DE ce nu acorzi o sansa dragostei?
Poate vei constata ca si tu il iubesti mai mult

| ValentinJust a răspuns:

Alege : Ori ii spui ca nu-l placi si risti ca mai tarziu sa isi dea el seama si sa inceapa sa se simta prost, ori ii spui direct si ai incheiat. Posibil sa ramana cu sechele emotionale, insa asta e viata :-) TOTUL MERGE MAI DEPARTE! SUCCES

| Andromeea a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine daca i-ai spune adevarul. Asa risti sa il ranesti mai tare. Poate nu o sa rupeti prietenia ceea ce e cel mai important.