| Iasmi99 a întrebat:

Help! Imi cade groaznic parul imi cade cam 50 de fire de par cand ma pieptan
si cand ma spal pe par nu mai zic. Ce pot face? Help! Vreau remedi naturale si bune cele mai multe si mai bune primeste fundita!
Si remedi naturale sa-mi creasca parul mai repede! Pliz!

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Medicul dermatolog si endocrinolog iti pot spune cauza caderii parului. Ori exista o carenta de elemente, ori ceva hormonal. Mananca zilnic o bucata cat o nuca -de drojdie de bere.Clateste-ti parul cu balsam sau cu otet, si cauta pe site-urile cu produse naturiste. Foarte buna e reteta cu ulei de masline, usturoi, gaz si vitamina A uleioasa. Daca nu afli cauza si nu remediezi problema, cel mai bun medicament e Pantovigar, dar e foarte sump.

| juniper a răspuns:

Asa pateam si eu, aveam parul subtire, imi cadea mult, dar bine foloseam uscatorul si piaptanul, dar acum un an in ianuarie l-am taiat pana la gat si a inceput sa-mi creasca mai des si mai sanatos, acum mai e putin si il voi avea pana la sold, mi-a crescut repede in ultimii doi ani, doi ca din decembrie l-am taiat de fapt.

| Dee_9331 a răspuns:

Nu vreau sa te soerii dar sa nu ai cumva cancer sau leucemiestraight face. Zic sa mergi la un control...

| Iasmi99 explică:

Si nu e nici des!

| PotcaPădurii a răspuns:

E normal
De regula ne cad aproximativ 100 si ceva de fire de par pe zi. Fii calma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te tunzi putin mai scurt ca sa se regenereze parul.Este cea mai buna solutiewinking