| cristiyana a întrebat:

Help me sad vineri implinesc o luna de cand m-am impakt cu prietenul meu.la inceput a fost bine, ne certam potzin iar in ultimul timp cand ne intalnim ne intelegem super.prea bine...prea bestial, doar ca atunci cand nu ne vedem si vorbim la tel e mai aiurea.ne certam din gelozie, ca-si aduce aminte de prostiile mele, iar eu imi audc aminte de prostiile lui.in fine. as vrea sa stiu ce parere aveti despre lucrul asta, si cum ar trebui sa rezolv.eu mai las de la mine dar daca el ionsista ma enervez si rabuvnesc. kteodatas e chiar bine dar alteori... ce as putea face? funda :X:X:X

3 răspunsuri:
| DouaPuncteIcs a răspuns:

Spuneti-va amandoui ce nu va place unul la altul[comportament.]si va veti intelege mai bine
p. s. cel mai bine intr-o relatie este sa fiti sinceri unul cu altul
sper ca te-am ajutat bye

| haiZI a răspuns:

Daca cearta nu e, nici iubire nu e.
Mai rau ar fi sa fie indiferent, asta arata clar ca nu ii pasa de tine.
Daca zici ca e gelos e cu siguranta atras de tine si vrea doar sa te stie numai al lui.
Incearca sa fii tu mai buna si cu timpul iti va urma si el exemplul.
Fii mai buna dar nu in genul sa ii tolerezi toate prstiile, atrage-i atentia de fiecare data cand greseste dar nu fii cicalitoare.

| SteauaNordului a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa ignori iesirile lui de gelozie ( si sa ii demontrezi ca se inseala- sper sa fie adevarat)
tu nu trebuie sa ii scoti ochii cu ce a facut el
iar cand isi aduce aminte de ce ai facut tu, cere-ti iertare, scuze etc pana se plictiseste

nu uita totusi ca sinceritatea si comunicarea sunt fundatia unei relatii rezistente