| brunetteee a întrebat:

Help mee! Din greseala mi-am dezinstalat prog. prin care aveam sonor la pc, iar acum fara prog. asta nu se mai aude. am incercat sa instalez prog. iar ( Realtek audio ) dar degeaba, tot nu merge!

2 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Bunahappy.
iti trebuie CD-ul cu placa de sunet, ti l-a dat atunci cand ai kumparat pc-ul, trebuie sa il ai.

| Codrinash a răspuns:

Ce sfat a dat si Crysline sau cum o cheama,sa-mi dau palme, nu alta laughing.
Trebuie sa iti instalezi Programul Everest si sa vezi exact ce placa de sunet ai, apoi downloadezi driverul potrivit.si daca e pentru Windows 7, e mai mult de cautat, si eu am avut probleme asemanatoare.Adica atunci cand cauti driverul, scrii "xyz driver for Windows 7"...fiind o placa de sunet Realtek, e foarte posibil sa fie putin mai veche si sa nu gasesti driver compatibil cu Windows 7, eu am fost nevoit sa mi-o schimb.Dar incearca si vezi; tine-ma la curent, chiar sunt curios ce ai rezolvat!
Bafta!