| Blnda17 a întrebat:

Help! Nu exista zi in care sa nu ma cert cu parintii mei.Mama mea da vina pe mine din orice(Daca s-a spart o cana-Andreea, Daca s-a rupt usa la un dulap-Andreea) si cand fac ceva bun nu imi spune macar Bravo.In schimb daca rpietena mea ia o nota mai mare imi spune ea cum a putut si tu nu? Din proasta nebuna tampita nesimtita nu ma scoate.Imi spune mereu ca sunt cea mai rea dintre toate(mai am 2 surori mai mari) desi nu fac niciodata nimic rau(exp:chiulit de la scoala, fumat[doamne fereste] etc.) si surorile mele nu au fost "usa de biserica" (ca sa nu le adaug in discutie deoarece nu a probleme cu ele sunt surorile mele si le iubesc ca pe ochii din cap). Recunos ca si mie "imi mai sare tandara"uneori dar ajung la disperare.Nu mai suport.Si mai ales ca spune, ca prietena mea nu vorbeste cum vorbesc eu cu ei cu parintii ei desi i-am spus de atatea ori ca ea este si mai rau.Are niste parinti super de treaba dar daca nu ii convine ceva imediat tipa si eu daca tip si eu ca tipa ea imediat ca sunt nesimtica nebuna rea etc.Si ma doare ca mereu imi spune "cat de rea esti, cata rautate ai in tine"Nicioadata nu mi-a spus unul din ei "Te iubesc". Si mama cu gura ei a spus ca a crezut ca sunt baiat si cand i-a zis doctorul ca sunt tot fata i-a zis sa ma bage inapoi. Da ce vina am eu ca nu am fost baiat.De cate ori imi doresc sa nu ma fi facut. Oricum ea isi doreste asta tot timpul. A zis-o de attea ori.Problemea este ca punt si tot la suflet si m-am saturat sa tot plang pe ascuns.

Răspuns Câştigător
| demonangel37 a răspuns:

Sincer incearca sa comunici mai mult cu familia ta ata te pot ajuta la mine a functionat

18 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Ce poveste trista crying((((((((((((((((((crying(( mor de plans... nu stiu ce simti dar eu iti recomand sa stai cu mama ta la vorba. sincer imi pare foarte foarte rau pentru tine. Sper sa va impacati si sa fie totul ca la carte sad

| Antrax a răspuns:

Pai si mami asa e tot ce se intampa e vina mea da m-am obisnuit sa zica ce vrea nu o bag in seama dar cateodata ne intelegem foarte binetongue

| demonangel37 a răspuns:

Andreea crede-ma ca stiu exact cum te simti eu nu am avut sorori sau frati sunt singura la parinti ma crezi sau nu dar exact exact ca tine am fost si eu si pe mine mama ma vroia tot baiat si m-a urat toata viata acum cand am crescut din clasa a 9-a se poarta un pic mai frumos cu mine in primul rand am incercat sa o ajut cat pot si am incercat sa fiu mai comunicativa un pic cu ea nu sa-i spun totul dar macar am inceput cu un inceput nu? si asa a inceput sa fie mai buna cu mine nu are rost sa plangi un sfat ar fi sa iti canalizezi energia pe care o duci prin plans intr-o stare frumoasa sa gasesti o solutie eu mi-am canalizat-o in stare de razbunaree si incetul cu incetul mi-am controlat starea si am scapat de aceasta emotie arata-i mamei tale ca esti mai buna decat susroile tale fiind un model cum ar fi sa stai mai mult pe langa ea sa invetzi cat poti tu de bine si sa o ajuti si cred ca atunci mai mult ca sigur no o sa te mai considere chiar asa si inca un lucru nu mai tipa la ea chiar daca te provoaca incearca si canalizeaza tot furie, tristetze, daca reusesti si stres. kiss

| demonangel37 a răspuns:

Poy nici eu nu ies din casa ca nu-mi place prefer televizorul si poate dupa ce termin orele 15-20 minute cu prietena prefer sa stau si sa intat si sa ma uit la TV

| dyav0litza a răspuns:

Cati ani ai? Lasa k te faci u mare si pleci si atunci o sa le para rau dupa tine incerca scumpic sa ma rezisti cativa ani si o sa pleci departe.Ai dreptate u nai nici o vina k nu te-ai nascut baiat si imi pare rau sa vad km sufericrying si inca o intrebare: asa se comporta si k surorile tale? discuta si cu ele

| AndutzaAndu a răspuns:

Pai si mama mea cam da vina pe mine pentru tot ce se intampla, dar eu imediat tip si nu ma las pana nu-i arat ca am dreptate.Numai ca eu nu ma 2 surori mai mari ci una. E mai bine sa n-o mai bagi in seama cateodata si sa nu mai plangi de fiecare data cand te jigneste.mult succeslove struck

| Blnda17 explică:

Rpietena=prietena m-am gabitsad imi cer mii de scuze

| Blnda17 explică:

Si sa stiti ca nu m-am vopsit niciodata. Tunosrea mea cea mai "cool" a fost un breton normal. Din casa nu prea ies si cand ies la 5 seara sunt in casa.

| Blnda17 explică:

Am 14 ani.Cu sorile mele nu stiu cum s-au purtat sincer dar am vazut poze cu ele in parc la mare etc.Eu am fost doar odata cand eram mai mica cu parintiii in parc si vacanta mi-o petrec doar la tara.Acolo ma plictisesc da prefer sa merg acolo decat sa stau cum am stat vara asta cu ei.

| Blnda17 explică:

Puteti sterge intrebarea? Va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel cu mama mea
la mine il face in tot felul pe prietenul meu
nu il suportya deloc
parerea mea este ca mama ta te iubeste si vrea sa te invete doar de biner

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma in fiecare zi trec prin ce treci si tu.eu n am intrat la liceul dorit de mama mea si de fiecare data imi spune ca sunt proasta si am intrat la liceu cu 9. 38 crying imi reproaseaza aceleasi lucruri ca si tie crying si mama mea a vrut baiat dar asa a fost sa fie sad si in fiecare zi imi doresc sa nu ma fi nascut te inteleg exact. mine este imbosibil sa mai pot sta in casa fara o cearta. in plus pe mine ma face si cur*a din ce motiv habar nu am. si eu plang pe ascuns ca si tine as vrea sa imi dai id-ul u pe mine ma cheama corina sunt singura la parinti si as dori sa impartasim cateva experiente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la fel dar mai rau e la mine ca nu prea am parinti, adica traiesc dar tata m-a parasit la 2 luni si mama e in Italia, stateam cu buniciii dar a murit bunicul si am ramas cu bunica cu care ma cert des, cel mai rau din cauza vestimentatiei pentru ca mai imi iau o blkuza decoltata ceva si ei nu i place daca staiu cu parul fdesfacut ca ce trebuie sa fie prins...ca sunt obrasnica ca dc i raspund da m-am saturat de obicei ma incui in baie plang cam 30 min ma calmez i-au o pastila si trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e si mama primesc jigniri de la ea la fiecare certa da stii ma gandesc ca intr-o buna zii o sa regrete, timpul trece si suntem fete o sa vina ziua cand va trebuii sa avem familia noastra, atunci o sa regrete ca nu ne-a pretuit cand ne-au avut... o sa inteleaga dar o sa fie prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.laughing.Mi-a venit sa prang camd am auzit povestea ta.
Cei din jur nu te apreciaza cum ar trebui...nu ar trebui sa dea vina pe tine mereu...Chiar imi pare rau si as vrea sa te pot ajutaDaca mai vrei sa vorbim ma poti contacta pe idi-ul: cat_bya_tm@yahoo.com:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.cryingMi-a venit sa prang camd am auzit povestea ta.
Cei din jur nu te apreciaza cum ar trebui...nu ar trebui sa dea vina pe tine mereu...Chiar imi pare rau si as vrea sa te pot ajutaDaca mai vrei sa vorbim ma poti contacta pe idi-ul: cat_bya_tm@yahoo.com:-(

| ioana_4251 a răspuns:

Scrie-mi pe ioana_filoteanu@paprika.ro cred ca esti perfecta pentru o emisiune de pe Antena 1. Pot sa-ti spun la ce m-am gandit si cred ca te va interesa si partea materiala din povestea asta. Nu e o gluma proasta chiar astept un semn de la tine
happy Have fun

| Alexandraa_5848 a răspuns:

Of.serios. Îmi pare rău pentru tine. Știu cum e. Și eu mă cert mai tot timpul cu ai mei. Cu tata și azi m-am certat. Mi-a spus, nefiind pentru prima oară, că nu are nevoie de mine...și din orice fleac pe care îl fac.se ia de mine și el, și mama. Am și eu o soră mai mare.ea a făcut de 10 ori mai multe prostii decât mine și este considerată o sfântă. Eu cică sunt cea mai rea din casă. Serios.am încercat să comunic, dar nimic. Nu mai știu nici eu ce să fac. Careva cu idei mai bune? :-s