| ale2005 a întrebat:

Help TPU!

Peste 2 saptamani ma mut in germania si mi-e frica pentru ca nu stiu cum o sa fie noua scoala si cum o sa fie noii colegi straight face nu am nevoie sa invat limba pentru ca tatal meu este neamt si stiu foarte bine germana si in plus am fost la sectia germana pana acum, voi ce parere aveti?:-s cum o sa fie imi voi face prieteni ma voi acomoda? ceva sfaturi plazzz, cel mai bun primeste FUNDA :X

Răspuns Câştigător
| Rawr_2309 a răspuns:

Hei ( :
Incearca sa fii cat mai prietenoasa si comunicativa!
Sa vorbestii cu toti copiii.
Sa iesi pe afara, sa te imprietenesti cu viitori tai vecini.
La scoala crd ca o sa fii in centrul atentiei. Mai ales ptc. esti noua si esti si din alta tara. Sa le povesteti celor de acolo de tara noastra. Pana la urma sa te lauzi ca esti romanca. ♥
Bafta, sper sa iti placa in noua tara! kiss

2 răspunsuri:
| marinamary a răspuns:

Nu iti face griji nu cred ca noii tai colegi vor fi chiar atat de rai in plus e bine ca ai familia aproape si daca inveti bine nu ai treaba cu nimeni!

| xfakesuicidex a răspuns:

Cu timpu te vei acomoda ca si altii au trecut prin c treci u fi u insuti si va fi bine