| anonim_4396 a întrebat:

Parinitii mei s-au mutat in Germania iar eu am ramas in tara la scoala, sunt in clasa a 10-a si as vrea sa plec si eu insa nu stiu cum se procedeaza la scolile din strainatate, mentionez ca nu stiu foarte bine limba germana inca o invat.

Voi ce parere aveti sa plec in Germania in clasa a 10 sau sa raman in tara sa termin liceul?

2 răspunsuri:
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Daca stai prost cu bani fa si pleacawinking

| Julliejulia21 a răspuns:

Din cate stiu eu, exista si o anumita scoala sau mai probabil scoli pentru romani. Parerea mea este sa ramai la scoala unde esti acum, pentru ca daca te vei muta o sa iti fie mai greu pentru inceput sa te acomodezi atat cu profesorii cat si cu colegii.