| joker_4416 a întrebat:

Hey.acum sunt in clasa a opta! si stitii ca urmeaza liceu! Nu sunt prea hotarata la profilul la care vreau sa dau.ma gandesc ori sa merg la Biologie-chimie ori la Mate-info intensiv. Caci nu vreau sa merg la mate-info-engleza pentru ca nu ma descurc foarte bine la englezza si na nu vreau sa o dau in bara. Intrebarea meaa este care este mai bun si care este cel care merita ales.adica sa pot urma o facultate.
De exemplu daca merg la bio-chimie si dau la medicina.ma gandesc ca daca nu o sa mai imi placaa si nu o sa mai vreau sa devin medic.
Sau daca as da la mate-infoo pot sa merg la facultatea de medicina. daca ma gandesc?
Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Bio-chimie.
trebuie doar sa inveti,
E super
bafta

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu conteza profilul, poti ce facultate vrei tu dar de exp daca termini la stiinte ale naturii iti este mai usor la medicina pentru ca faci mai multa biologie decat la mate-info. Oricum si la stiinte se face destula matematica, adica 4 ore pe sapt.In cazul ai intrebari in legatura cu profilul stiinte ale naturii poti sa imi dai msg pe privat pentru ca eu sunt la el.
Ps : Si eu vreau sa dau la medicina, din cate am observat si tu iti doresti la fel.Mult succes!

| anyska a răspuns:

Nu prea conteaza ce liceu faci pentru a intra la facultate. Eu zic sa te duci mai bine la biologie-chimie happy!

| AlexAntonescu a răspuns:

Cel mai greu liceu bio-chimie