| Nameless a întrebat:

Daca vreau sa devin doctor ar trebui sa urmez profilul chimie biologie?
Mie mi-ar fi placut sa ma duc la filologie insa mama mea insista sa dau la chimie biologie daca vreau sa fiu doctor in viitor ...De mate info nici nu vreau sa audlaughing imi place matematica si ma descurc dar nu cred ca as face fata mai tarziu, in clasele mai mari, caci va fi mai greu.
De la filologie nu prea poti sa dai la medicina mai tarziu. nu?

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

La medicina e greu si daca ai urmat profilul chimie biologie, ai sanse aproape nule sa faci fata daca mergi la filologie ^^

2 răspunsuri:
| Andr7687 a răspuns:

Poti face liceul de filologie si apoi facultatea de medicina. Nu e obligatoriu sa faci liceul chimie-biologiehappy

| Vev_6064 a răspuns:

Mda...chimie-biologie...o sa-ti fie mai usor mai tarziu la facultate.