| CiaraGirl a întrebat:

Hey,am 11 ani,si am dat un test la geografie,si am scris unele bn iar unele gresite. Imi este frica sa nu iau nota mica,daca iau oricum ii spun sa ma asculte sa imi mareasca nota,insa eu am note bune la scoala,si colegii mei o sa inceapa :,, nu pot sa cred ce nota ai luat " sau,, am luat nota mai mare ca tine". si imi vine sa plang doar atunci cand imi aduc aminte. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| MihaiEminescu666 a răspuns:

Oh, doamne. Stai linistita!
Notele nu masoara inteligenta, iar colegii vor incepe sa rada atunci cand vor vedea cat de mult te afecteaza o nota mica.
Este foarte bine ca stii si ca inveti, dar trebuie invatat pentru tine, nu pentru note. Si niciodata sa nu tocesti! O elev inteligent nu toceste.
Asteapta sa iti vina nota si daca intr-adevar nu vrei sa iti strici media, roaga-ti profesorul sa te mai asculte pentru marire.
Nu este un capat de tara, iar aceasta nu va fi singura nota mica pe care o vei lua!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa devii normal, nu un robot care are 10 pe linie