| Anonimaaiafaina a întrebat:

Hey,am 13 ani si vreau sa intreb ceva. Cand credeti ca imi va veni ciclul? sunt foarte speriata ajutati-ma si daca stiti spuneti-mi sfaturi sunt dezvoltata, am par axilar si pubian, si am secretia aceea alba din iulie, doar ca foarte putin si o vad doar pe hartia igienica, nu am cosuri.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are timp destul sa-ti vina. Ai sa vezi ca iti vei fi dorit sa mai intarzie.Iti va fi o mica povara.

| Anonimaaiafaina explică (pentru darrio2007):

Multumesc, dar nu imi poti da niste sfaturi sau ceva?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimaaiafaina):

Sfatul meu este sa ai rabdare. Mai devreme sau mai tarziu iti va veni si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In loc sa te bucuri tu esti speriata?

| missfatadelatara a răspuns:

Pana la 16 ani ai timp.

| Anonimaaiafaina explică (pentru missfatadelatara):

Pai da, eu sunt foarte dsperiata, nu stii niste sfaturi ceva...

| Ioana3012 a răspuns:

Eu am 12 (aproape 13) ani.Prima menstruație mi-a venit în aprilie.Eram nerăbdătoare și speriată în același timp.Acum nu mai vreau să am ciclu.M-am săturat să râdă băieții de mine pentru că nu fac sportul.Îți sugerez să aștepți și să nu mai fi speriată.De obicei, menstruația vine cam la 1 an sau jumătate de an de la începerea secreției.Nu te grăbi... când o să vină, o să vină. Nu e o bucurie să ai așa ceva.