| anonim96 a întrebat:

Hey am 14 ani jumate cum se comporta parintii vostrii cu voi? Va lasa sa va plimbati? Cam de la ce ora pana la cat?:-PVa lasa sa dormiti peste noapte la o prietena? Care este programul vostru >zilnic?:Va pupwinking

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu ma dau in vant dupa iesiri in turma.Numai cand prietenii insista ies.In rest imi place sa ma inconjor de Sir Arthur Conan Doyle si de genialul lui detectiv si sa anticipez ce se va intampla.Cand ma va intreba profa de romana:"Oana ai citit Enigma Otiliei?"."Nu doamna am citit toate romanele cu S.Holmes"
"Sa mai citesti, ca asta iti dau tie la teza, subiect separat"laughing
Tata nu ma las sa dorm la nicio prietena pentru ca cica aduce aia baietichatterbox

| TeoPT a răspuns:

Parintii mei ma lasa sa fac ce vreau eu, dar asta nu inseamna ca o iau pe ulei. happy am 13 ani si am invatat sa ma feresc singur de ce e bine si ce e rau, si de ispite gen droguri, tigari, alcool, sex. de-aia ma lasa sa fac ce vreau eu. au incredere in mine. si imi convine ca nu sunt controlat niciodata. Nu vreau sa ma schimb, pentru ca altfel o sa stea pe capul meu si nu vreau.

| JustMe a răspuns:

Si eu am 14 ani jumatehappy Eu am voie sa ma plimb si chestii de genu'. Acuma ca foarte cald si urasc caldura ma duc in general la strand, sau la mall, sau la prieteni care au si ei climalaughing Cand ies afara sa ma plimb ma lasa pana pe la 11.sau mai mult(uneori si 2). Cand ma duc la mall ma lasa pana inchide mallullaughing Si la strand pana pe la 7-8 seara de la 11 dimineata. Ma lasa sa merg la petreceri daca dau prietenii, ma lasa sa stau cat vreau.Si de dormit peste noapte ma lasa, nu au nimic impotriva. Ma lasa sa ma vad si cu baieti.Programul zilnic nu prea am cum sa il zic, nu imi place sa fac aceleasi lucrurilaughing

| ionica56 a răspuns:

PArinti mei se comporta bine cu mine.Naveem problem.De plimbat ma lasa sa ies cu prietenele si am 13 ani! Sa ies prin oras la o pizza la un suc pe la moldova mall.

Sa zicem ca as plec la 1 si ma s intorce pe la 6-7. depinde la cat plec. na. Da ma lasa sa dorm la prietene.CHiar in mai am dormit ultima oara!

Pai pe la 5 ma duk afara. si vin pe la 9. na acum se intuneca mai repede.happy

Stau d e pe la 10-13 la calculator sau depindelaughing

mDA. SI mai am si cateva responsabilitati de facut paturile si ordine.happy

Pup si eu.
Funda?

| AdelinaC a răspuns:

Parintii mei se poarta ca si cum mi-ar fi prieteni si as avea aceeasi varsta ca si ei.

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Buna! happy Eu am 17 ani si mai e putin pana implinesc 18 ani. Sunt lasata sa fac tot ce vreau in limitele normalului, sa ies cu prietenii, sa ma plimb, acum vara de la ora 16:00/ 16:30 pana la 19:00/ 19:30... ies pe la 16:00 pentru ca mai devreme este prea cald.
Uite, pana la varsta asta, eu nu am dormit peste noapte la nicio prietena. Stii de ce? Nu am vrut. Imi place sa am patul doar al meu!hee hee. Ce egoista sunt, nu? laughing) Glumeam!
In rest, nu ies doar in oras... plec si cu prietenii la Pitesti, Brasov, Bucuresti la cinema, la shopping, la plimbare... imi place mult sa calatoresc.
Programul meu de vacanta este urmatorul:
- 7/8 ma trezesc.
- 8 jumatate, 9 fara un sfert servesc micul dejun
- 9 si zece, si un sfert... citesc
- 11/ 12 ascult muzica, radio... iubesc muzica! :X
- 12/ 13 stau la calculator si ascult in continuare muzica
- apoi fac curat, caut pe diferite site-uri informatii utile despre jurnalism ( domeniul pe care vreau sa il studiez dupa terminarea liceului), ma orientez pentru joburi de vara, caci de la 18 ani vreau sa castig banutul meu, sa fiu independenta, pe picioarele mele.
- caut lucruri despre radio, modul in care se lucreaza acolo, pentru ca ador muzica si cunosc multe lucruri despre mii de formatii de la noi, dar si din afara. Si as vrea ca mai departe sa pot cumva sa lucrez in domeniul asta.
- dupa toate astea, imi rezerv cateva ore pentru a scrie, a compune poezii si eseuri.
- dupa care ies in oras... ma intorc, iau cina. deschid televizorul, dar doar asa "sa fie!",hee hee pentru ca imediat adorm. happy
big hug kiss

| purpleice a răspuns:

Ma inteleg bine cu parintii.de iesit ma lasa de la cat vreau eu pana la 8:30-9:30 cam asa, ma lasa sa ma plimb pe unde vreau eu(prin bucurestilaughing), si de lasat ma lasa sa dorm la prietene.in general programul meu este:ies pe la 5 si vin pe la 8:30, 9.

| MinnieHaha a răspuns:

Olla! Am 13 ani...implinesc 14! La varsta mea, parintii imi dau voie sa fac ce imi place, deoarece de mica sunt mai libertina!(bineinteles in limitele normalului). Cat despre plimbat treaba sta asa: la 4-5 ma duc la CMBP a mea, stam pana la 5 jumate-6, apoi iesim pe afara pana pe la 22:30, facand: focuri de tabara, cantand etc! Daca am dormit la vreo prietena? ...DE cate ori am dormit nici nu mai stiu!

Cat despre programul meu, nu este unul special:
9/10 ma trezesc;
10/11 mananc, apoi citesc;
11/12 stau la televizor si ascult muzica sau ma uit la filme'
12/13 vb la telefon;
13/14/15 ies in curte si ma joc, sau stau pe mess;
15/16 plec la cea mai buna prietena.
De aici incoo, stiti si voi asa ca nu mai am ce sa zic!
V-am pupat! Bye bye

| MinnieHaha a răspuns:

A... Am uitat sa specific faptul ca programul meo poate sa se mai schimbe din cand in cand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ma lasa oh go on. dar numai la cine cunosc ei. Pai cam pana la ora 9 "big grin Deci programu depindeoh go on