| pamPammmPam a întrebat:

Hey! Am nevoie de ajutor in privinta unei melodii. Se canta cand termini a 8`a si e ceva de genu` "Zi de vara, Iunie fierbinte, Ne aduci aminte ca ne despartim"... sh mai departe nu mai stiu.

Răspuns Câştigător
| Kanpeki a răspuns:

Le stiu eu versurile. Tocmai le-am invatat la muzica : 1. Zi de vara, iunie fierbinte.Ne aduci aminte ca ne despartim.Zi senina, adiere lina.Mai ramai o clipa,sa ne amintesti Refren : De ce-ai venit sa le rapesti colegilor ani de povesti, de ce, de ce. Miracolul de ce l-ai rupt.Si sufletul nu te-a durut, de ce, de ce 2.Veti ramane, in amintirea noastra.Ati fost buni profesori, ati fost si veti fi.Sa va fie viata poezie.Plina de speranta si de bucurii Refren: 3. Zi de vara, iunie fierbinte.Fosnet ce-nfioara, inimi de elevi.Zi senina, adiere lina.Mai ramai o clipa, sa ne mai vedem.
Profesoara ne-a mai spus un cantec tot in genul asta. Se numeste ''Bun ramas'' : 1.4 ani au trecut cum e fulgul de nea/4 ani fericiti au mai fost/4 ani fericiti, 4 ani impliniti/iar acum toti ne vom desparti. 2. bun ramas banca mea, te-am iubit indeajuns/scartaiai cand ieseam la raspuns/cu formule te-am scris si cu versuri de vis/tu nimic nu mi-ai zis, nu mi-zi zis 3.bun ramas catalog, catalog invechit/4 ani, noi la rand te-am tocit/si emotii ne-ai dat dar si lacrimi pe obraz/astazi noi ne luam bun ramas. 4.anii repezi s-au scurs ca un stol de cocori/ca un fulg ce se pierde prin nori/am tesut bucurii,am legat prietenii/prietenii, prietenii, prietenii/am tesut bucurii/am legat prietenii/iar acum noi ne vom desparti.

2 răspunsuri:
| Lenush a răspuns:

Stiu varsurile dar nu am gasit-o nicaieri pe net ca am cautat-o si eu cand ma apuca nostalgia...
cand o sa o gasesc o sa iti trimit un link prin mesaj
ok?
paaaaaa
Lenu

| pamPammmPam explică:

Ok mersi mult :*