| Saray a întrebat:

Hey! Am nevoie de ajutorul vostru urgent.
Ieri mi-am cumparat un Samsung Galaxy S3 mini si am pus un card SD de 8Gb. Apoi mi-am descarcat cateva aplicatii(facebook,instagram, etc.)si toate sunt pe memoria interna.As vrea sa le mut pe card dar nu am nici cea mai mica idee.M-am uitat pe internet, dar la setari nu imi apare ca intr-un tutorial si habar n-am altfel.Cine are sau stie cum se face va rog sa ma ajute!
Dau funda raspunsului care functioneaza!

2 răspunsuri:
| T4zu a răspuns:

Salut, uite cum se face. Intri in Setari>Aplicatii>Gestionare Aplicatii> (Sa fie selectat sus "Toate") > acolo o sa iti apara o lista cu toate aplicatiile pe care le ai, care vrei sa o muti pe card o selectezi (apesi pe ea) > o sa iti apara setarile aplicatiei si dai unde scrie "Mutare pe cartela SD".

| Saray explică (pentru T4zu):

Ok,in primul rand nu am in setari aplicatii am manager de aplicatii si cand intru acolo sunt toate aplicatiile dar daca dau click pe una imi apar toate datele mai putin mutare pe cartela SD.
Te rog ajuta-ma daca stii.Azi toata ziua am cautat pe internet cum sa fac si nu vreau sa-i fac root pentru ca nici nu stiu si am citit ca daca-i fac pierd garantia(sunt in Spania) plus ca mi-e frica sa nu se strice daca-i fac root-ul.