Hey...am o intrebare. as putea sa invat limba engleza de pe net, exista ceva cursuri gratuite de limba engleza sau de germanaÂ? daca stiti da-ti si link-ul

fundita mare

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da normal ca poti, cauti cele mai folosite cuvinte pe net primele o mie sunt baza unei limbi, 87 la suta din tot ce se vb e acolo printre primele 5000, ca limbaj zilnic 700 e super ok,
1 http://german.about.com/library/blwfreq01.htm dai pe google translate daca inveti 10 pe zi e super ok,in timp formulezi singura propoziti isi dai seama si de gramatica singura,apoi desigur te apuci de vorbit si de pronuntat,invatat gramatica, dar repet cuvinte care le folosesti zilnic e cel mai important sa le sti, noi ca specie folosim acelasi limbaj practic, acelasi cuvinte dar in alte limbii, in romana cate cuvinte folosesti diferite zilnic daca 400 maxim de ce ai avea nevoie in alta limba de mai multe? http://german.about.com/library/blwfreq01.htm traduci cuvantul si in google translate sa fi sigura e mai fain e sa scrii pe o foaie si sa repeti metoda flash cards apoi iar repeti si tot asa,crede-ma ca nu ai nevoie de mii de cuvinte in nici o limba,ce faci,buna, ce lucri, ce inveti, nici in filme nu se folosesc multe cuvinte, la citit cartii da ai nevoie desigur dar asta vine in timp bafta multa la invatat