| CapsunaaXd a întrebat:

Hey, am si eu nevoie de un sfat... Deci sa va povestesc...
Sunt a 5-a, am 12 ani si mama nu ma lasa afara, singura. Da, suna ciudat, dar asa e. Nu ma lasa singura afara, pe nicaieri... adica uneori ma trimite la cumparaturi si se uita dupa mine de la balcon straight face Si nici in parc. adica oriunde as vrea sa ma duc trebuie fuga cu ea de mana, si m-am saturat. Ea nu cred ca se gandeste ca atunci cand o sa fiu mai mare cam. clasa a 8-a sau la liceu sau la facultate (zic) ce o sa fac. adica trebuie sa o iau dupa mine sau care-i faza? straight face De bunica, nu mai zic. ca si ea e la fel ca mama. si da, mama e divortata siii din pacate stau la ea. Ma mai duc si la tata cand ma lasa, adica ma ia la el o saptamana, 2. si cum el sta la curte (eu si mama si bunica stam la bloc), el ma lasa sa stau cat vreau pe-afara cu ceilalti... si da, am vorbit cu mama si a inceput sa ridice tonul.
Nu stiu cum sa mai procedez. Ce ar trebui sa fac ca sa ma lase singura? sad

2 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună!
Mama ta doar este foarte grijulie. Ești singura fiică a ei și probabil nu vrea să te piardă.Și în plus, sunt fel și fel de persoane care îți vor răul. Mama ta are dreptate. Așteaptă și tu să mai crești 1 an - 2. Arată-i că ești independentă! Că poți să te descurci și fără ea.
Pa, pa.

| nowar a răspuns:

Pai majoritatea parintilor fac asa, deci mama ta nu e chiar asa exagerata laughing si are dreptate intr-o oarecare masura, pentru ca in ziua de azi intalnesti tot felul de oameni cu probleme la mansarda pe unde mergi.Totusi esti inca mica chiar daca tu te consideri o persoana constiincioasa, inca nu te poti apara de una singura. Daca zici ca tatal tau e mai altfel thinking ai putea discuta cu el sa o convinga pe mama ta sa fie mai relaxata in privinta acestor lucruri.Si depinde acum ce ai vorbit si tu cu ea si pe ce ton te-ai adresat dansei.:-p