| DeeaLoveAngels a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare: cum fac sa transform o poza stersa, neclara, intr-una clara? Pe photoshop happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cat de neclara este? Ce dimensiune are? ce rezolutie? ...sunt multe chestii de analizat la o poza!
Nu exista nici un program care sa iti imbunatateasca poza. Claritate/neclaritate vine din rezolutie, din cantitatea de informatie pe care i-ai spus camerei foto sa o primeasca. Photoshopul nu are de unde sa stie ce informatie lipseste, el lucreaza doar cu informatia primara.Ce poti face este sa folosesti functia sharpen.

| DeeaLoveAngels explică (pentru neluL):

Poi este miscata poza... oricum mersiwinking

| neluL a răspuns (pentru DeeaLoveAngels):

Daca este miscata nu mai ai ce sa-i faci