| maia_1924 a întrebat:

Hey! am si eu o problema cam delikta. am 15 ani si 2 luni, iar in urma cu o saptamana am incercat sa fac dragoste cu pr meu. el are 17 ani si era si el destul de speriat sa nu ma doara sau sa nu patesc ceva asa ca totul a durat cam 5 minute caci apoi am renuntat (ma durea si am si sangerat). dupa ce am facut asta am realizat amandoi ca ar mai trebui sa asteptam mai ales ca eu nu sunt fff pregatita pentru asta.intrebarea mea este: chiar daca eu nu mai sunt virgina, pot spune ca mi-am inceput viata sexuala? adica daca mai astept jumatate de an, un an, poate chiar 2 pana sa fac asta este mai bine decat daca as avea o viata sexuala activa de pe acum? repet, nu mai sunt virgina! sper ca m am facut inteleasa. astept raspuns, mersi happy

9 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

E cam dificil sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta. Si eu am 15 ani dar mai astept pana la 18. Parerea mea este sa o faceti peste un an sau jumatate de an pentru ca atunci vei fi mai pregatita. Acum te vei dezvolta mai mult, totusi e bine ca baiatul te-a inteles si nu a mai continuat actul sexual. Sper ca ati facut`o protejat chiar daca a durat asa putin.

| andreutz a răspuns:

Bineinteles ca toata lumea o sa iti zica sa mai astepti putin, si eu nu sunt vreo exceptie. Doar un nebun te-ar felicita. Daca tu vrei sa consideri ca ti-ai inceput viata sexuala, atunci fie ca tine. Dar macar mai stai si tu nitel, arde casa si nu stiu eu? Pacat totusi, nu stii ce ai pierdut pentru ca nu ai avut rabdare. De, graba strica treaba! sad

| ServanaAtoni a răspuns:

Sfatul meu:mai asteapta putin.
o sa fie timp destul si pentru asta.
pana atunci puteti sa va tineti in brate, sa va mangaiati, giugiuliti, etc.
nu va grabeste nimeni.
importanta e iubirea, sexul poate sa astepte.
daca va simtit bine impreuna si va iubiti, de ce sa nu mai asteptati? sunt o multime de lucruri pe care le puteti face impreuna.

love & pace

| DemonicBlood a răspuns:

Ti-ai distrus viata cu acest lucru. Sa iti incepi viata sexuala la varsta de 15 ani este nasol! Dupa cum spun si doctorii, organele de reproducere sunt inca in crestere si contactul sexual la varsta asta iti va face mari probleme de sanatate in viitor.

| Biscotte a răspuns:

Poti sa spui ca ti'ai inceput viata sexuala ca pana la urma ai avut un contact sexual. Sincer cum au spus si ceilalti e nasol sa iti incepi viata sexuala la varsta asta, totusi o sa descoperi ca o sa te dezvolti un pic mai mult decat cum erai inainte. Oricum e cel mai bine sa continui ce ai inceput atunci cand te simti pregatita si cel mai bine ca totul sa vina de la sine pentru amn2. Sa se intample atunci cand amn2 doriti cu adevarat si atunci cand nu o sa va fie frica la nici unu.

| gabitzu25_3443 a răspuns:

In mod normal te-as sfatui sa mai astepti, cum de alfel zic toti, dar hai sa ne gandim la ceva,, in primul rand tiai inceput viata sexuala,, dupa cum ai zis u nu mai esti virgina, deci daca tot ai inceputo, nu mai ai ce pierde si de ce sa iti para rau, da asa e cam devreme dar eu spun ca merita, acum asa e la 15 ani e ceva obisnuit,, sfatul meu e sa mergi mai departe cu prietenul tau, dar te rog inainte sa o iei pe aceasta cale asigurate ca te iubeste cu adevarat, si daca te iubeste atunci meritati sa va simtiti bine.,,. sau poti astepta inca 10 ani si apoi sa te gandesti la,, cum ar fi fost,, sau ce am pierdut in timpu asta! asa ca go for it o viata ai!

| Dede_8276 a răspuns:

Sincer iti spun nu trebuia sa-ti incepi viata sexuala de acum. aveai o viata intreaga la dispozitie pentru asta. daca te iubea cu adevarat (depinde de cat timp erati impreuna)putea sa astepte sa fi pregatita in totalitatehappy dar acum totul depinde de tine. ce vrei sa faci in continuarehappy

| aurelia08 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti sa treaca 2-3 ani si sa fii pregatita
nu prea stiu multe despre asta dar stiu ca la 15 nu e prea bine

| aurelia08 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti sa treaca 2-3 ani si sa fii pregatita
nu prea stiu multe despre asta dar stiu ca la 15 nu e prea bine dar marog