| maia_1924 a întrebat:

Sall! stiu ca am mai pus intrebarea asta dar as vrea sa mai primesc niste raspunsuri.am 15 ani si 2 luni, iar in urma cu o saptamana am incercat sa fac dragoste cu pr meu. el are 17 ani si era si el destul de speriat sa nu ma doara sau sa nu patesc ceva asa ca totul a durat cam 5 minute caci apoi am renuntat (ma durea si am si sangerat). dupa ce am facut asta am realizat amandoi ca ar mai trebui sa asteptam mai ales ca eu nu sunt fff pregatita pentru asta.intrebarea mea este: chiar daca eu nu mai sunt virgina, pot spune ca mi-am inceput viata sexuala? adica daca mai astept jumatate de an, un an, poate chiar 2 pana sa fac asta este mai bine decat daca as avea o viata sexuala activa de pe acum? repet, nu mai sunt virgina! sper ca m am facut inteleasa. astept raspuns, mersi

6 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Buna tongue
Din moment ce el a intrat si te-a dezvirginat, da, ti-ai inceput viata sexuala. Cel mai bine este sa mai astepti, in primul rand pentru ca tu ai spus ca nu esti pregatita pentru asta si in plus este timp destul.
take carehappy tongue

| Miruna_7873 a răspuns:

Esti prea tanara.Corpul nu iti e format indeajuns iar actul sexual poate avea consecinte negative la aceasta varsta
Mai asteapta si tu pana la 17-18 ani cand corpul este pregatit.:d

| Sile_6892 a răspuns:

O scurta "placere" de 5 minute te-a scos din randul "fetelor" si te-a trecut la femei. Nu uita ca "sexul" este ca un drog, odata inceput greu te mai abtii de la el. Daca te-ai abtine de la viata sexuala pana vei termina liceul ar fi foarte bine ptru tine. Esti inca o copila. Traieste-ti copilaria si ocupate cu invatatul. Nu doresc fundita ta deoarece ai nevoie de ea.

| Rue a răspuns:

Doaamne, nu puteai sa mai astepti si tu O_O? Nu e bine sa ai o viata sexuala activa de pe acum fiindca corpul tau nu s-a dezvoltat inca complet >.>... Macar s-a protejat prietenul tau cand a facut-o? Eu zic ca puteai si tu sa mai astepti... Si e si normal sa te doara si sa sangerezi prima oara fiindca se rupe nu stiu ce chestie laughing. Himen se numea O.

| AleXandraDoll a răspuns:

Salut. Poi da, poti spune ca ti-ai inceput viata sexuala odata ce ai intretinut relatii sexuale. Ce se va intampla in viitor depinde de tine... daca simti ca nu esti pregatita sa repeti experienta-mai asteapta. Totul trebuie sa vina de la sine ca sa fie o experienta placuta... daca planifici asta, iti garantez ca nu o sa fie prea frumoasa. Sper sa te ajute sfatul meu!

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

D-mine puteai sa mai asteptzy macar pana la 17 ani. nu-i bine de pe acum styy dc scumpo pentruka totzy te vor crede o fata usoara chiar daca nu esti asa cum pari