| AlyShadowQuinn a întrebat:

Hey, asta e prima mea intrebare... oricum simt ca nu pot sa vorbesc cu nimeni cunoscut asa ca am apelat la net. M-am mutat la o scoala noua si colegii sunt foarte draguti etc. dar eu niciodata nu am fost populara sau ceva de genul in loc sa ies afara prefer sa stau pe net sau sa citesc ceva apropo sunt cam timida. Oricum nimic nu merge bine! Toata lumea imi spune ca trebuie sa imi fac prieteni, sa fiu mai fericita sau macar sa vorbesc cu colegii mei. Eu vorbesc aproape cu toata lumea din cls dar nu am pe cineva foarte apropiat. In fiecare zii ma cert cu famila pe aceasta tema si ma depresionaeaza din ce in ce mai mult... nu stiu ce sa fac cu viata mea, vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Nu asculta de ce iti spune toata lumea, fa cum vrei tu. Familiei poti sa-i spui ca ai prieteni la scoala si gata, oricum ai zis ca te intelegi bine cu toti. Tu esti noua in clasa si ei se cunosc deja si au prieteniile formate, de aceea esti un pic dezavantajata, insa nu dispera, intra in vorba cat mai des posibil cu ei, intreaba-i tot timpul cate ceva si mai ales vezi cine sta pe langa tine sa mergeti impreuna acasa. Asa o sa se lege noi prietenii ai sa vezi. Sa nu mai fii asa stresata si suparata, ca prin asta ii indepartezi pe ceilalti. Incearca sa zambesti mai mult, asa nu te vei mai certa nici cu cei din casa.

1 răspuns:
| KimBianca a răspuns:

Fa ce simti big hug familia ta ar trebui sa inteleaga ca tu esti mai retrasa... si nu e nevoie sa asculti lumea, daca tu te simti mai bine singurica si esti fericita asa, explica`le. si cand vei simti tu iti vei face mai multi prieteni simtindu`te mai bine in prezenta lor. sincer...eu nu sunt chiar timida dar de multe ori prefer sa stau pe net, cititnd tot felul de chestii. in rest imi place sa ies cu verisoara mea si inca o prietena. nu prea imi place sa fie aglomeratie. 1000 si 100 de persoane in jurul meu.