| Dumitritsa a întrebat:

Hey! azi noapte am visat ca eram intr-un magazin de rochii albe de mireasa, si am probat una, si ma uitam in oglinda si asa eram de fericita! oare ce inseamna acest vis? va rog sa-mi spuneti! eu am doar 14 ani, nu vreau sa ma marit, deloc nu m-am gindit zilele astea la o nunta! si ai noapte am visat! ajutorrr!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un vis doar atat nu o sa te mariti deloc acum.

| Stein a răspuns:

Eu asta am gasit intr'un dictionar de vise insa nu-l lua in seama e doar un simplu vis
ROCHIE: (frumoasa, eleganta, curata, noua, de gala) imaginea pe care o lasi in societate este pozitiva, luminoasa, optimista; reputatie foarte buna; esti vazut cu ochi buni; (alba, luminoasa, vaporoasa, in culori vii) perioada luminoasa a vietii tale, lipsa de griji, nimic grav nu pare sa te deranjeze acum; viata si se pare frumoasa; (de mireasa) vezi mireasa; (urata, rupta, murdara, veche, din material prost) imaginea pe care o lasi in societate este negativa, sumbra, pesimista; reputatie proasta, risc de a-ti stirbi imaginea; nu esti vazut cu ochi buni; (prea mare sau prea lunga, prea scurta sau prea stramta) iti estimezi gresit capacitatile, nu vei face fata la ceea ce ai inceput; nu ai o parere foarte clara asupra capacitatilor tale de a rezolva o problema; (neagra) perioada dificila a vietii tale, totul si se pare grav, trist, pesimismul a pus stapanire pe tine; trebuie sa tratezi totul cu multa seriozitate; viata ti se pare grea sau trista; pierderi, necazuri, lacrimi.

| Anonymous485 a răspuns:

Sincer, eu cred in vise, acum 2 ani, am visat ca o sa am cel mai gros dosar la F.B.I... si am avut laughingrolling on the floor ma rog, uneori, visele pot spune multe, insa, e bine sa traiesti din realitate, nu din vise, si daca e de vreo nunta, Casa De Piatra, si sa fii fericita :X

| PaulGrozavul a răspuns:

Fiecare noapte are un vis...si daca e de ceva ce sa zic eu casa de aur!

| Arsenic a răspuns:

Rochia de mireasa inseamna ca lumea te vede cu ochi buni, ca ti se va intampla ceva pozitiv, ceva asteptat de mult de tine poate e ceva legat de un baiat sau ceva din viata in general. Insa atunci cand te uiti in oglinda inseamna ca cineva iti doreste tot raul sa ti se intample si te invidiata pentru ce ai material sau sufletesc adica sentimente reciproce pentru un baiat sau cineva ti-a facut farmece, te-a blestemat... sunt destule variante insa cea mai des intamplata este cea cu farmecele.

| nonameXD a răspuns:

Undele vise pot sa tulbure orce om, majoritatea dintre ele transmit anumite mesaje dar astea sunt superstitii nu iti va griji categoric nu te vei marita de la 14 ani succes in continuare cu viselewinking-->fundita plzzzz