| Roberta00 a întrebat:

Am visat azi noapte ca eram la nunta cuiva dar nu cunosteam acea persoana.Am mai visat ca ingropam 2 morti pe care nu ii cunosteam. Mireasa se facea ca parca era mama mea dar nu avea rochie alba ci albastra.

Ce inseamna asta? Va rog explicati-mi.Sunt foarte speriata.

2 răspunsuri:
| cristy_8053 a răspuns:

Iti spun eu ce inseamna.Visele sunt interpretarea subcontientului a lucrurilor care te deranjeaza sau care te incanta in viata de zi cu zi. Daca u crezi in vise ar trebui sa te increzi mai mult in viata de zi cu zi si sa inveti sa citesti unele "semne"big grin.viata bate si visul si filmul...laughing

| morena_7355 a răspuns:

Cand visezi ca esti la nunta altcuiva inseamna ca esti un spirit analitic, sesizare si perceperea unor lucruri despre tine, necesitatea de a te maturiza, de a-ti asuma responsabiliati, renuntarea la frici, temeri si implicarea intr-un proiect profesional sau sentimental, teama de angajamente, constrangere. Conteaza foarte mult sentimentul pe care il resimti in vis legat de nunta respectiva.