| alisya a întrebat:

Hey buna! cf? am o colega care are de un an cancer la plamani si nu a spus nimanui din ce in ce se simte mai rau, i s-a pus prafuri in sticla de apa si acum este dependenta de ele si tocmai azi nea spus k are cancer la plamani si glanda tiroida asta inseamna ca nu mai are mult de trait. ce este de facut in cazul ista cu ce o putem ajuta?

3 răspunsuri:
| bodysun a răspuns:

Glanda tiroida se rezolva usor cu o operatie, dar cancerul la plamani e adevarata buba... daca are posibilitati materiale spune`i sa se duca la Viena si sa se opereze acolo, am si eu pe cineva care a facut o operatie acolo si si-a revenit... bafta

| DragutzikaDeDe a răspuns:

Ar trebui sa mearga la un doctor si sa se informeze mai mult de de ce boli are. Dupa cate stiu eu nu mai are ce sa mai faca.La glanda tiroida exista niste pastile care trebuie luate zilnic sar nu stiu cum se numesc.Sa intrebe doctorul asa ca el trebuie sa stie.Cu cancerul a trecut prea mult timp de cand are si nu mai are ce sa mai faca. Dupa mine ar trebui sa se lase de prafuri si de tigari (daca fumeaza) si in 1 rand ar trebui sa le spuna parintilor. Sper ca te-am ajutat.

| andreearaissa a răspuns:

Buna.Pai parerea mea este sa mergeti cu ea la spital sa vedeti cam cat mai are de trait.si alfati daca exista o operatie pentru a ramane sanatoasa.Imi Pare Foarte Rau Pentru voi!