| NaomyTommy a întrebat:

Hey! Careva emo pe la Brașov?

7 răspunsuri:
| MariaMary122333 a răspuns:

Draga, tu nu esti emo.
Acest cuvant ''emo'' inseamna negru, moarte. Cand spui ca esti genula ala de om, de fapt nu esti, crezi ca poti atrage atenie, dar de fapt faci oameni sa rada de tine prin faptul ca tu consideri asta.
Nu e de ras sa zici ca esti emo, emo sunt copii care isi pierd parintii, sau parintii divorteaza. Nu va mai faceti emo si in realitate voi aveti o viata de nerefuzat. O sa vi se ia totul si atunci cand nu ve-ti mai avea parinti, bani veti putea zice ca sunteti emo.

| NaomyTommy explică (pentru MariaMary122333):

Emo nu înseamnă moarte, moartea ti-o faci tu cu mana ta dacă vrei și fiecare persoana are dreptul de ași alege stilul lui de viața. Am pus o întrebare "dacă sunt emo prin Brasov" vreau sa mi se răspundă la întrebare nu mai băgați de la voi.

| MariaMary122333 a răspuns (pentru NaomyTommy):

Asculta, nu mai cere de la Dumnezeu sa fii altcineva de cat esti, nu te schimba in stilul emo daca tu ai avut/ai stilul happy. Plus de asta tu crezi ca eok sa crezi ca esti emo? Eu nu, nimeni nu crede asta. Ai grija ce-ti doresti, ca ti s-ar putea lua cineva din familie( Doamne fereste!) si atunci chiar vei putea spune ca esti emo.
Nu am raspuns la intrebare cu ''da'' sau ''nu'' pentru ca este o intrebare banala, jalnica, de tot rasul. Am raspuns ca sa inveti ce inseamna sa fii cu adevarat ''emo'' asta in cazut in care ai tai nu au treaba cu tine, nu le pasa cu tine.

| Emankonovici a răspuns:

Copile fa-te om normal nu `emo` asta demonstreaza cat de aglita esti in gandire...

| NaomyTommy explică:

Vreau prieteni noi emo așa ca mine, nu îmi place sa fiu criticată de lume ca am patul ciufulit și în ochi și k mă îmbrac în negrusad vreau pe cineva ca mine

| NaomyTommy explică:

Și emo sunt oameni, poate mai sensibili decât alții stastați linistiti nu vreau sa mă sinucid sau sa mă tai și bla bla bla dar îmi place mult stilul emo iar emo vine de la emoție nu taieturi și sinucideri cei care o fac nu sunt întregi la minte. Vreau pe cineva ca mine nu când mă întâlnesc cu prietenii sa îmi spună " ce ti-ai făcut cu parul tău dc e asa" sau "da cine a murit de te îmbraci în negru" m-am saturat de astia

| BlackStar99 a răspuns:

De ce?