| rolly14 a întrebat:

Hey, cea mai buna prietena a mea este in zodia sagetator si eu sunt taur, cam ce compatibilitate de prietenie exista intre zodiile astea doua?! Ms

6 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Ai aici compatibilitatea dintre cele doua zodii: http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/sagetator/taur.php

| rolly14 explică:

Nu, adica ma refer la compatibilitate de prietenie nu de relatie ca suntem amandoua fetelaughing

| rolly14 explică:

Flores, cred ca ai gresit e sagetator nu scorpionlaughing

| Flores_9770 a răspuns:

Buna!
Uite ce am gasit:
Compatibilitati zodia Scorpionului:

Compatibilitate excelenta:

Scorpion-Rac, Scorpion-Fecioara, Scorpion-Capricorn, Scorpion-Pesti

Compatibilitate buna:

Scorpion-Taur, Scorpion-Scorpion

Compatibilitate acceptabila:

Scorpion-Berbec, Scorpion-Gemeni, Scorpion-Balanta, Scorpion-Sagetator

Compatibilitate redusa:

Scorpion-Leu, Scorpion-Varsator
Totusi...eu cred ca nu toate sunt asa cum spun zodiile. Daca doua persoane se inteleg bine, este pentru ca se completeaza reciproc, nu pentru ca,, asa spun astrele''.
Pa, pa!kiss

| Flores_9770 a răspuns:

@Roxett: Cred ca link-ul tau era pentru compatibilitatea cuplurilor, dupa cum am inteles eu.happy

| StefanaR a răspuns:

Taur si Sagetator? Sa nu te astepti la dragalasenie si Focuri de artificii... Ai de lucru mult ca sa rezisti lânga un Sagetator, si mai ales ca sa faci un nativ al acestei zodii jupiteriene sa ramâna lânga tine! Totul este atât de diferit la voi...

Ai sa-ti descoperi Sagetatorul plin de energie si de un optimism debordant. Iar Sagetatorul va privi precautiile tale ca pe o dovada de pesimism... Lui îi place sa traiasca viata la maximum, si mai ales sa calatoreasca (tie-ti plac tabieturile, chestiile fixe si bine stabilite, iar ideea de a-ti pune lucrurile într-o valiza ca sa haladuiesti sapte ani prin Tibet nu-ti surâde prea tare...).

Totusi, Sagetatorul este un semn mutabil, adica flexibil, adaptabil. Deci, daca ai sa reusesti sa-i câstigi dragostea, va face mai multe compromisuri decât esti tu dispus sa faci, si va încerca sa se schimbe (ceva ce tie îti cam repugna, chiar si ca idee). Numai chestia asta cu calatoriile s-o rezolvati, lui chiar îi place la nebunie sa se plimbe, sa iasa afara, sa faca sport, în timp ce Taurul imobil prefera o masa buna si un film la televizor.