| Andreeutsaaa a întrebat:

Hey chiar majoritatea rockarilor nu cred in Dumnezeu? daca da de ce?! dau fundita pentru cel mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Apartenenta la un anumit gen de muzica nu are nimic de a face cu religia

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Majoritatea rockerilor CRED in Dumnezeu! Se spune ca doar un grup de rockeri numit "satanisti" nu ar crede! Muzica lor se distinge imediat, este un "trash"... urat! Eu personal nici nu l-as considera rock! Ala nu e rock!

| MICHAel a răspuns:

Este o diferenta mare intre a fi rockar si a fi "satanist" sau emo,, nu este adevarat, daca nu crezi in Dumnezeu nu esti chiar un rockar si mai de graba satanist

| Beibiiii a răspuns:

Majoritatea rock-arilor nu cred in Dumnezeu! De ce? pai tu daca ai merge intr-un club...de la destrabalarea de acolo mai poti veni acasa sa te rogi?!happy In cazul nostru rock-arii ( ma gandesc doar la psihopatii care in loc sa cante urla). cum ar putea ei sa stea linistiti int-o Biserica, cand sunt obisnuiti cu toata agiatia de zi cu zi din viata lor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este deloc adevarat. Daca esti rocker nu inseamna neaparat ca nu crezi in Dumnezeu. Ba din contra, eu am o prietena care asculta formatii de Rock Crestine. Adica ei canta cantece rock despre Dumnezeu.
Sper ca te-am ajutat! >big grin