| myryam02 a întrebat:

Hey! cine imi da statusuri de fericire de dragoste si de tristete? cele mai multe funda!; D happy multumesc!

Răspuns Câştigător
| LaNaibaa a răspuns:

De fericire :
• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte,Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita, Invat sa ma fac respectata, Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

• Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata

• Frize` Brize` o sa-mi fie dor de ale tale Crize`)

• "Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

• mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci :]

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."

• O sa iubesc ce-mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!

• Nimanui nu ii pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit

"->Un prieten este greu de gasit,? i mai greu de parasit? i imposibil de uitat!:*"

Stiti voi sentimentu` de prietenie, O siguranta, un refugiu pe VESNICIE :X

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta!]"

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute:[

N`am timp sa ascult, vorbe de la toti prostii aruncate-n vant! "

Nu vreau sa fac ceva frumos cand stiu ca nu are rost,Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu-ti convine eu n-am sa plang

Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc. Ce e al meu, e al meu.Ce e al tau nu ma intereseaza

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte, cu bune, cu rele, asa e sa fie, dam de greu stim sa trecem peste. ♥ :X

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul

Miracolul oricarei copilarii este ca, oricat de apasatoare ar fi imprejurarile in care se petrece, sufletul copilului pastreaza o inocenta sub atingerea careia totul imprumuta ceva din farmecul unui basm.

Prietenul la nevoie se cunoaste; x

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Inima tuturor varstelor este jocul impletit cu copilaria.:]

Câinele - singura vieţuitoare care a dus la perfecţiune vocaţia prieteniei.

Este foarte periculos să trăieşti. Cine trăieşte, moare.

Viaţa de mâine este prea târzie - trăieşte azi

Există zile în care a trăi nu are sens.

♥Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni. "

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

There's always that one person, that will always have your heart.

"Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri"! ♥"

daca nu halesti ce facem, taci si ne lasi in pace

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Iubitule,daca vrei sa ma intorc.e ca mine sau deloc

Chiar daca iti gresesc,chiar daca sunt momente cand iti lipsesc,sa nu uiti,sunt langa tine si te iubesc \

Fumatul ucide si tot nu`i la puscarie

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara,si totusi lesinam dupa ambalaje
Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult.

mai e nevoie să spun ceva? se vede că sunt cea mai fericită cu tine, no?

"♥●°°Mã Sίmŧ atât de Bίŋε,încât ŋίmεnί ŋu`mί facε FatzãX`°°●♥"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura
mereu va fi una care sa planga dupa tine, da` nu eu scumpule!
Si-ar fi mai simplu si mult mai usor,sa nu-ti mai pese uneori?"

pfu`, esti o bomboana de fata, pacat ca esti linsa de toti!
Cateodata imi pierd cumpatul, ma enervez atat de tare, noroc K zambesti frumos, ma faci sa rad in secunda urmatoare

de dragoste:
1 - Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea?
2 - Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta… si as murii fara o doza zilnica din sarutarile tale!
3 - Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce?
4 - Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor…
5 - Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreagadar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
6 - Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci, urmele iti raman acolo…7 - Esti primul` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca…
8 -Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga…
9 -S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem…
10 - Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti!
11 - Plecat in cautarea drumului spre inima ta…
12 - Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te!
13 - Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc!
14 - Ma trezesc cu gandul la tine… ma gandesc tota ziua la tine… adorm cu tine in gand… te visez… dar tot imi e dor de tine… Oare de ce?
15 - Daca as fi avut cate o bucatica din tine, de fiecare data cand am adormit cu tine in gand, acum te-as fi avut langa mine…
16 - Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang?
17 - Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…
18 - Ori e alba, ori e neagra…mereu inima mea se-ntreaba…. daca am facut rau sau bine cand m-am indragostit de tine…
19 - Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
20 - Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe!
21 - Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?

de tristete :
1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu

3. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

11 " Viitorul e trecutul la prezent.dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja"

1 răspuns: