| AlinDolce a întrebat:

Cine imi da si mie niste statusuri? love struck [ de dragoste, tristete, fericire ] Dau fundita la cel/cea cu cele mai multe statusuri love struck!

Răspuns Câştigător
| DJohnny a răspuns:

TOP STATUSURI:

1. Cine se skoala de dimineata doarme mai putin.
2. Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind.
3. Daca ai karte,o duci la anticariat.
4. Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere. sa fii prost,sa ai putere.
5. Spre deosebire de frumusete,prostia este vesnica.
6. Nu poti schimba trecutul,dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.
7. Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.
8. Enervez in rate lunare .
9. Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!
10. Invata si din greselile altora,nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.
11. Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.
12. Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte.de a lukra pentru un nou sef. !
13. Decat intelectual , mai bine un amarat de miliardar.
14. Cine fura azi un ou ,maine face omleta.
15. Cum iti asterni,cum vine altul si se kulca in locul tau.
16. Cand doi se cearta,al treilea.e martor.
17. Nu face azi ce poti lasa pe maine.
18. Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
19. Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
20. Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.
21. Daca toata lumea este de acord cu tine,probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi . seful.
22. Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu.tongue
23. Daca pozele ar vorbi.ce crezi ca ar spune avatarul meu
24. Nu beau,nu fumez, nu ma droghez.un singur defect am - mint! happy

Statusuri iubire:
1. Tu de vei iubi pe altul. eu nu pot sa te opresk dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC ! "
2. Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine.dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine. "
3. Traiesti fiindka traiesti! Iubesti fiindca traiesti. "
4. Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau. "
5. Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma. esti IUBIREA! "
6. Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
7. O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei."
8. si n`as regreta deloc ! "
9. De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic ! "
10. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare. "
11. Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna."
12. As vrea sa fiu o stea. o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
13. M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt.
14. N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti ! "
15. Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine."
16. Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu. "
17. I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine. "
18. Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire ! "
19. Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups !? Te-ai lovit? "
20. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima."
21. Esti un trandafir crescut in inima mea. Promit sa devin apa, aer, pamant ca sa nu te ofilesti, dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine? TE IUBESC! "
22. Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste`te din tot ce te retine si gandestete la mine. TE IUBESC! "
23. Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau. "
24. Trandafir rosu inchis te iubeste cine-a scris, dar as vrea ca cititorul sa iubeasca scriitorul."
25. As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri. "
26. Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
27. Sarutul tau inca il mai simt pe buze, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti ! "
28. Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
29. Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
30. Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
31. Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC ! "
32. Pentru mine, noaptea e ziua mea.iar tu esti regina noptii mele "
33. Mi-a fost dat sa iubesc de doua ori in viata: prima oara te-am iubit pe tine, dar a fost o greseala, si a doua oara este ca inca imi iubesc greseala."
34. Cel mai trist lucru in lume, este acela, ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el. "
35. As vrea sa pot.sa-ti spun ce simt. dar n-am curaj. ca ma respingi. "
36. Tacerea ta ma infioara.[sad].o vorba dulce de mi-ai spune as asezao la inimioara.[on the phone.sufletul sa imi rasune.[:*]. "
37. Esti frumos, dragutz, chipes. dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine. "
38. Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel. "
39. Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo."
40. Esti primu` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca."
41. Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesk si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga. "
42. Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC ! "
43. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand ?! "
44. Daca ai fi o lacrima in ochi mei nu asi plange nici o data. Si chiar daca asi face-o asi lasa lacrimile sa coboare adanc in inima mea ca sa vezi cat de mult TE IUBESC ! "
45. Unde esti iubire sa ma atingi unde ma doare sa ma saruti sa-mi treaca sa te ating sa plang pe umarul tau unde esti cand am atata nevoie de tine? "
46. Iubirea. ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?! "
47. Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite
48. Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti. "
49. As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "
50. Tu boca a lado de la mia se transforme en un besoo! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor.(vers. spaniola)"
51. Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "
52. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
53. Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez."
54. Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire. "
55. Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam."
56. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima. "
57. Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente."
58. Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu. Intoarce-te ! "
59. Y will always love the false image i had of you. "
60. Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant. "
61. Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
62. Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste. "
63. A day without you is a lost day. "
64. O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem."
65. Trec prin fata casei tale si as dori sa imi iesi in cale sa ma astepti ce mult as vrea cum ma asteptai candva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea ma opresc si oftez un pic si apoi plec dezamagit.TE IUBESC "
66. Iubirea e o tiranie dulce, caci cel ce iubeste-iubeste de bunavoie ! "
67. Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare.Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti?! dar cand frunzele se misca, sa sti doar ca TE IUBESC ! "
68. Daca vei sta pe ganduri si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti v-a raspunde: sa lupti, sa speri si sa iubesti."
69. Se lasa din nou tacerea in lumea mea.aceasta liniste parca ma asurzeste, iar tot ce ma mai tine in viata e speranta ca intr-o zi imi vei sopti ca ma ma iubesti. as putea trai asa o vesnicie. ! "
70. Orice drum parcurs, e mai frumos in doi."
71. Plecat in cautarea drumului spre inima ta. "
72. Nu plange sa s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat ! "
73. Daca sunt cu tine lakrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult. "
74. O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte.1000 de ganduri in 2 cuvinte ! "

Statusuri tristete:

1. Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
2. Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC PenTru DureRea TA.
3. Am invatat sa visez.Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.Dar o accept asa cum este.
4. TotUl TReCE dAr tOtUl nu Se UitA!
5. Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
6. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele !
7. Mie frica sa spun ca nu mai esti.
8. In intuneric tu esti lumina care imi da viata !
9. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
10. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!
11. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
12. Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
13. A cazut si ultima petala de trandafir . s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
14. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape .
15. E atat de frig . lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
16. Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva.te simti singur
17. Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
18. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte
19. Viata e plina de necazuri dar si bucurii.asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.
20. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa sti ca nu va fi niciodata al tau.
21. Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying.te iubesc:X.
22. Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca.
23. Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist.
24. Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
25. Status de tristete, nu mai cred povete. /status de tristete, gand de batranete./ status plin de dor, ranile ma dor. /status plin de dor, iar nu esti amor.
26. Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma.
27. Eu il bex pe prostutz si asta nu realizeazasad
28. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori.
29. Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.
30. Lacrimile spala inima ce-i rana.
31. Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda. big grin laughing
32. Am invatat sa plang cu zambetul pe buze.
33. Caut cu o tor? stins? r?spunsuri inghe?ate pe veci. sad
34. Am inv?at c? dureaz? ani s? câ?tigi încredere ?i doar câteva secunde s? o pierzi.
35. Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc.
36. Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
37. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
38. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
39. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

40.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

41.incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea.de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

42.Va veni o data vremea cand in urma vei privi.ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Statusuri funny:

1.Cine se trezeste de dimineata.caska toata ziua !
2.Cine rade la urma.inseamna ca nu s-a prins de gluma"
3.Cel mai haios status al meu a fost :" Je m-en fiche.p`acoperish"
4.Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma kheama!
5.Majoritatea oamenilor sunt de acord cu cel care-si tine gura !
6.Daca nu reusesti din prima, adio sarituri cu parasutaaaaaa.
7.Daca prostia ar fii amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada.
8.Daca toate masinile vin spre tine.esti pe banda gresitta !
9.Am citit ca sexul dauneaza si? m-am lasat de? citit !
10.Daca Curvele Shi Jmekheri Ar Fi Fosforescenti. Campulung Moldovenesc Ar Fi Las Vegas
12.Opriti planeta.vreau sa kobor.
13.Daca esti invizibil, poarta-te ca atare !
14.Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.
15.Ma cheama Bogdan, dar prietenii imi spun BA!
16.Ma culc la ora 22:00 , ma trezesc la ora 6:00 , nu beau , nu fumez , nu ma droghez , nu`mi inshel prietena . dar si cand o sa ies din pushcarie.hmmmm
17.Ma joc cu o grenada.psst. mi-a cazut cuiul pe jos.
18.Am un cap perfect patrat !
19.Angajez CLOWN. Rog seriozitate!

Statusuri fericire:

1. Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti ,ia-te dupa ei!
2. Fiintele umane cele mai fericite, nu poseda mare lucru ,ele doar sunt.
3. Deplina fericire consta:in a face pe altii fericiti !
4. Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume;exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.
5. Fericirea socot că e undeva, deasupra omenescului, cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă,măcar de câteva ori în viaţă, să se ridice deasupra sa!
6. Fericirea e facuta din iluzii, speranta, incredere in oameni si in tine insuti;iar apoi din prietenie.
7. Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.
8. Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place ,ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci...
9. Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume ;exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot. Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.
10. Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape,langa noi !
11. Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
12. Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!
13. Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
14. Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.
15. Nu exista fericire curata decat dupa 60 de ani, cand nu mai vrei nimic ,cand nici un calcul impur ( folosirea celorlalti ) nu te mai incearca- si cand totul e permis (daca mai poti) si totul e din nou nevinovat, ac in ceasul prunciei.
16. Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.
17. Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti,sa umbli,sa cunosti,sa te amesteci cu lucrurile.daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.Omul nu a fost creat pentu a fi tintuit pe un scaun.dar poate nici nu merita ceva mai bun.
18. Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot. Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire. 5. Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
19. Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti,sa umbli,sa cunosti,sa te amesteci cu lucrurile…daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.Omul nu a fost creat pentu a fi tintuit pe un scaun.dar poate nici nu merita ceva mai bun.
20. Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
21. Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!
22. Fericirea care duce la împlinirea vietii nu este fericirea superficiala care depinde de circumstante; este acea fericire care izvoraste dintr-un suflet multumit si care rezista chiar si prin cele mai grele împrejurari.
23. Fericirea apartine celor care stiu - Sa o faca sa astepte!
24. Deplina fericire constă în a face pe alţii fericiţi!
Statusuri dragoste:

1. DND, decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubesti.
2. Distanta ne desparte si totusi ne apropie.raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc;totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau.Strig la cer si fug departe . strig continuu si ma pierd in noapte . acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni!
3. Strig la cer si fug departe.strig continuu si ma pierd in noapte . acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni
4. Priveste in jur.ESTI UNIkA, gaseste UNIkUL si nu mai privi in jur!
5. Nu conteaza cat ma iubesti. atata timp cat te prefaci!
6. Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura ,eu cred ca este indiferenta
7. Daca as spune ca te plac, te-as minti . TE IUBESk !
8. O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor . si s-a prefacut intr-un vis de amor .
9. E o nebunie sa urasti toti trandafirii,doar pentru ca te’a intepat un spin!
10. Dragostea se naste din priviri , creste pe buze si moare in lacrimi.
11. Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita!(Pascal)
12. Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti.[Ch. Baudelaire]
13. Ce sublima copilarie este si amorul ! (Al. Dumas - fiul)
14. Picioarele tale sunt obosite ? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua.
15. Sarutul tau inca il mai simt pe buze. ma faci sa plutesc atunci
16. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc. supara cel ce iubeste. cel iubit isi bate joc
17. Cea mai stranie formã de a îndepãrta pe cineva este a sta lângã el si a sti cã nu-l vei putea avea niciodatã.
18. Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.(John Gay)
19. Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi ?
20. Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi
21. Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.
22. Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine.
23. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare.
24. Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna
25. Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
26. Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1″, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine
27. Ce sublima copilarie este si amorul.
28. Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi ? (Petrarca)
29. Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.
30. Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
31. Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi;cine-o da, o primeste inapoi...
32. Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.
33. Priveste-ma. tine-ma de mana. tine-ma in brate si apoi SARUTA-MA !
34. Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange!
35. Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul
36. Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul. rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bukurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare.
37. Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare
38. Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit
39. IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista. chiar daca e frumoasa sau trista. IUBIREA exista
40. Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seka. Am sa te iubesc si atunci cand stancile se v-or topi. Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi
41. Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermekat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! ! !
42. IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul happy
43. Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !
44. Te Iubesc si nu vreau sa te pierd. v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva.
45. Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU.’MiSs-YoU’
46. Ce sa scriu? nu incap decat 160 de caractere. oare de cate ori pot scrie TE IUBESC
47. Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata ! "
48. As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine !
49. Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce n-o lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea tu ti-ai parasi cerul !?
50. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste si acela sunt EU
51. Ziua in care te-ai nascut tu sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger !
52. Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a zis ca un inger nu pazeste alt inger !
53. Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi aduce la picioare !
54. Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !

Statusuri distractive:

1. Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna, vocile din cap insa imi spun ca nu este adevarat.
2. Ai Bani !? Hai la bere . N-ai bani !? .Du-te vere !
3. O gãinã avea 2 picioare in special stângul ...
4. Cine rade la urma inseamna ca nu a inteles glumahappy
5. Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii .altora!
6. Se tin fetele de mine parca`si fi actor din filme!
7. Bate si ti se va deschide… proces penal !
8. Dragi colegi nu pot veni la scoala in weekend si in zilele care se termina cu
9. Eu iubesc femeile. Dintr-o femeie am iesit si ma intorc in mai multe happy !
10. Daca iti iubesti meseria inseamna ca nu ai muncit niciodata !
11. Toata lumea are nevoie sa creada in ceva. Eu cred ca voi mai bea o bere !
12. Noaptea am cosmaruri pentru ca dorm cu tine in pat!
13. Du-te lent si vino tare pentru mine n-ai valoare!
14. Ofer cucu salbatic de preerie.oferta limitata
15. Pierdut tractor
16. Caut tanar sa intoarca partiturile unei pianiste
17. Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu ma fumez
18. Ma tot uit la prezentari de moda dar niciodata nu vad pe strada asa ceva…
19. Mi-am luat oglinda sa imi vad avatar.
20. Cant la harpa
21. Nicaieri nu-i ca acasa dar mai bine-i la HOTEL.
22. Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina.
23. Fac baitza cu ratustele.
24. Plecat sa fac planuritongue
25. Sufar de sindromul ladp/nft" (nu cred ca ati vrea sa stiti ce inseamna, eu am aflat si m-a pufnit rasul)
26. E tare si cand unul apare ONLINE dar isi seteaza la status mesajul "invisible to everyone"!
27. Invisible. only stupid people can see me
28. There are two rules for success in life: 1. don’t tell people everything you know
29. Sunt cam ametzit.bautura da-o dracu
30. Te superi daca te plagiez? sau trebuie sa cer dreptul de autor
31. Maine va invit pe toti la restaurantul Trei iepurasi ! si lumea intreba : da unde e si asta happy ? )))
32. Nu`mi da`ti sfaturi stiu sa gresesc si singura

Statusuri Haioase:

1 .Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi .
2 .Viata e un joc de rahat. dar macar are grafika buna !
3 .Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez. asta da vointa !
4 .Nu beau, nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint de rup !
5 .NU FURATI ! Parlamentarii nu suporta concurenta.
6 .Eu le stiu pe toate .da-s maritate !
7 .Join the dark side . we have cookiez !
8 .Am mancat usturoi . Nu pot vorbii !
9 .Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este !
10 .Fetele imi bat in geam.si n-aud . am termopan.
11 .Mai bine taci si doar pari prost .Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !
12 .Invisible to everyone ! .only loosers can see me.
13 .Prea bun ca sa fiu Light !
14 .Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora !
15 .M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce !
16 .Esti o fata de milioane.i-a 50 de mii si du-te.
17 .INCREDIBIL.Incearca si tu l ! Da-te de 3 ori cu capul de monitor, Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori, Arunca-te pe geam si inchide ochii.ca rezultat ai sa vezi persoana iubita ce ti-e harazita sa-ti fie nevasta
18.Ce par frumos ai . pacat ca iti iese din nas !
19 .Ce bine arati. ai fost bolnava ?
20 .Astazi am aflat ce e Iubirea. maine afli tu ce-i despartirea !
21 .De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori ?!
22 .Caut cu lumanarea. gasesc aproape orice
23 .Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.
24 .Cine nu ma poate inghitii.sa ma suga !
25 .E bine sa lasi bautura.dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o !
26 .Nu beti apa, pestii fac sex in ea !
27 .My name is Bond.Vaga Bond
28 .Aici poate fii reclama ta !
29 .Doctorul mi-a spus ca sunt nebun.dar vocile din cap cica nu e adevarat
30 .Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din spital.
31 .Bate si ti se va deschide. proces penal !
32 .Salvati energia, dormiti la scoala !
33. Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult kopiii.
34. Angajez Clown. Rog seriozitate !
35. O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri. 69 si cartofi prajiti !
36. Stiti care e partea cea mai nasoala ?Mama prostilor e mereu gravida
37. Bautura si gagici pentru toti cei de aici !
38. Daca vin cu-n sac de nuci . e de ajuns sa-ti dau la buci?
39. Doar cu sabia si cu pumnu. Poti sa ajungi numaru 1!
40. Ce bine arati. ai fost bolnava ?
41. Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie. cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger !
42. In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt mikrobi.
43. Te Iubesc si nu vreau sa te pierd.voi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva.
44. Mi-am luat de curand BMW X6 si l-am tunat pana l-am fackut ARO !
45. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit
46. Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN.Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
47. In padurea cu alune aveau casa 2 pitici.Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?
48. Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua.
49.Cand stapanul nu-i acasa,sar pe geam si intru in kasa.
50.O sa mori bah putza ascultandu`l pe gutza.
51. Draga esti de milioane.i-a 50.000 si du-te.
52 .Dansez pe sarma DND
53 .Femeile.sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
54 .Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data big grin
55 .Astazi. am aflat ce e Iubirea :X .MAINE. afli tu ce-i despartirea.
56 .Dragostea se naste in priviri, kreste pe buze si moare in lacrimi
57 .Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud.
58 .Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii.altora !
59 .Sunt un rege. am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea d
60 .Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit.Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul.Ai fost alaturi de mine kand mi-am busit masina. Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!
61 .Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul.
62 .Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura
63 .Viata e ca hartia igienica.lunga si folositoare
64 .Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit .acum ca am crescut .am realizat ca asa este!
65. aca nu te am pe tine?

Statusuri despartire:

1. DND!Servesc o supa cu umbra de pui!
2. Ma bronzez la lumanare!DND !
3. Bizi.imi cos maieul in cothappy
4. Nu va deranjati sa ma deranjati.
5. Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut!
6. DND si DNFD . pentru fanii mei !
7. Taci in liniste !
8. Dorm ca un ingerash. nu deranjati ca dati de draku!
9. DND am nevoie de tine ca de o gaura in prezervativ!
10. Sunt la calculator pentru oricine, in afara de tine. Daca nu-ti raspund te-ai prins ca tu esti, da?!
11. Deranjeaza-ma tu sa vezi cum iti canta dracii live !
12. Don’t abuse the BUZZ!
13. Please try again, NEVER!
14. Ma balacesk ,DND ca te stropesk!
15. Va rog sa nu va deranjati sa ma deranjati. e prea mare deranjul sa fiu deranjat!
16. DND.f*t mushte.bazai?!
17. Don’t abuse the BUZZ !
18. Tara are nevoie de mine asa ca. DND!
19. DND. Not At My Mouse!
20. Deranjeaza-ma tu sa vezi cum iti canta dracii live!
21. DND.mama la calc. nu dati BUZZ ca se sperie!
22. DND. dau gainile cu ruj !
23. Dnd.astazi tin sa-mi imbogatesc lista de ignore !
24. DND. tre` sa infing toporul in geam !
25. dE’nE’dE - mA cErT cU pIxul !
26. dE’nE’dE – mAnAnC.nU sE vEdE cA aM AcOpEriT wEbU cU mUsTaR?!?
27. dE’nE’fE’De - CiTeSc nIjTe cArTzi dE joC.
28. M-ai deranjat.Nu ti-am raspuns. Ai insistat. Ti-am dat ignore!
29. DND.imi e lene sa tastez.
30. Observati bulina ROSIE ! E ca si cand as fi pe ciclu, te bagi peste mine se lasa cu sange.
31. Cu ocazia zilei nationale a oamenilor ocupat . marsh in gatu` matii ca am treaba!
32. Am pile la cimitir.imi reglez moartea.DND sau vrei sa o reglez si pe-a ta !?
33. Cautama in vis. DND !
34. DND.acesta este plecat . revine cand se intoarce.
35. DeNeDe .
36. Am mancat ceapa. nu pot vorbi!
37. DND ma impusc prin spanzurare cu scanul electric DND
38. Frunza verde / Rug de mur / Deranjez. o iei in cur !
39. D!N!D , ma dau cu sania in congelator
40. Hai cu DND`u ca n-am chef de nimeni
41. DND . in traducere pentru tine DO NOT DISTURB !
42. DNFD = DO NOT FUCKIN` DISTURB ME !
43. Nu deranja nu am chef de nimeni in caz contrar TE DAU DRACU !
44. DND.LASA-NE
45. DND si gata . fara alte comentarii …
46. Lasa-ma mai repede in pace, daca nu vrei sa te iau la suturi prin lista mea! DND!
47. Leave me alone `cause I am away! DND!
48. N-ai ce face decat sa stai in fata portii castelului meu si sa citesti ca scrie ‘DND’ ?
49. Lasa-ne .lasa-ne . du-te in treaba ta, ca nu avem timp si chef de un alt loser nesuferit. DND!
50. Nu ma deranja ca sunt in flacari momentan . si s-ar putea sa explodez curand!
51. Ai treaba si te retin cumva?
52. Way nu ma deranjati ca o sa fie ploi de Ignore!
53. Hai DND . ca sa nu zic mai pe romaneste JET!
54. E meci. Aha joaca dinamo, deci ma puteti deranja.
55. Ne pare rau pentru inconvenient dar nu ai acces la acest utilizator de messenger !
56. Invisible to Everyone !
57. Acuma m-am trezit ! Pa, merg sa ma culc. mai vorbim !
58. dnd.manank gandaci.
59. dnd.mi-am arunkat monitorul in apa.
60. dnd.culc vaka.
61. dnd.ma uit la meciul dintre Germani si Nemti...tare meci.
62. dnd.dorm.ultima persoana care m-a deranjat a fost Elodia.
63. dnd.molfai tastatura.
64. dnd.bat kuie in apa.
65. dnd.gadil un purice.
66. dnd.dorm ca un ingeras nu ma deranjati ca ati dat de draq.
67. dnd.fac baie furnicilor in WC.
68. dnd.n-am chef de barfa.
69. dnd.ma dau plimb cu barca prin conducta.
70. dnd.invat gaina sa cante rock.
71. dnd.sunt la rodeo ! calaresc lakuste !fara buzz ca-mi sare lacusta de sub fund.
72. dnd.prind fluturi cu DAMINGEANA.
73. dnd.spal tastatura pe dinti.
74. dnd.trag sa mor.
75. dnd.scot gaina la plimbare.
76. dnd.ma bat cu bunica.
77. dnd.o caut pe Elodia ... BrB cand o gasesc !
78. dnd.vânez sobolani cu arcul.
79. dnd.sunt alergic la fraieri!
80. dnd.lucrez cu cutitul ... sa scot inima sa o mut in dreapta.
81. dnd.trag pe nas.
82. dnd.frek menta.
83. dnd.cu furculitza pe casa sa vad daca mai fulgera.
84. dnd.bunica la PC! NU da buzz ca se sperie.
85. dnd...spal fermoarul pe dinti.
86. dnd.caut un ac in carul cu fan.
87. dnd.spal priza cu buretele.
88. dnd.fac manichiura la gaini.
89. dnd.alerg cu spatele pe gheata.
90. dnd.fac lumanarea...daca ma deranjati va ard.
91. dnd.bunicu la calculator...nu da buzz ca face stop cardiac.
92. Mi s-a spus ca nu te pricepi la romana dar sa citesti 3 litere cred ca stii.DND !

Statusuri despartite:

1. Nu merita sa plangi pentru nimeni!Iar cel care merita ,nu te va face sa plangi niciodata !
2. Am mai pierdut inca o clipa ,inca un an ,inca o viata degeaba. te-am pierdut pe tine!
3. Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.
4. Am intalnit un inger ,mi-a soptit sperante, l-am privit orbind ,m-a atins visand ,l-am parasit plangand.
5. Mult mai multi barbati si-ar parasi nevestele ,daca ar sti sa isi faca bagajele.
6. Ocaziile nu sunt pierdute ,altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis.
7. Dorul e focul in care ard sperantele ,dorintele ,durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
8. Atunci cand tu iti doresti sa mori ,gandeste-te ca alti ar da orice sa traiasca!
9. Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si in doar o secunda sa o pierzi!
10. Viata poate fi inteleasa.
11. De ce inima mea sa ploua ? Vreau o viata noua.

Statusuri belea:

1. Un cerk de prieteni nu se face cu kompasul.
2. Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncerkare, sa vedem care pe care.
3. NU ca ma laud dar sarut bine, daca vrei sa ma incerci da un buzzz si cere. (valabil pentru fete cu potential)
4. Nu mi-e frica de nimeni in afara de mine.nu te riska daca vrei sa nu te injur . asa ca DND.
5. Fak teme ca altceva nu mi-o dat scoala.
6. Fuck dus.da si pe tine daca vrei.
7. Prea multi prosti pentru o tara asa de mica.
8. sa nu-nvie !
9. Romania este tara in care barbati isi inseala amantele cu propriile neveste !
10. Cine se trezeste de dimineata. casca toata ziua
11. Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun la fel cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun.
12. Cauta-ma pe la gaini.daca nu ma gasesti. kauta-ma pe la oua.
13. Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie sa lupti din greu pentru ele, apoi iti atirna de gat o viata intreaga
14. Cand eram mic si eram la nunta, babele imi ziceau: tu urmezi. Apoi, la urma mea, la o mormantare le ziceam: tu urmezi
15. Gura ta e ca o trompeta. Kand aud ceva, sunt sigur ca te aud pe tine.
16. Nu exista nu-mi place sa beau.beau fara sa-mi placa!
17. Vand mazare in coaja de Kartof cu pioneze ruginite si vrej verde la cel mai mic pret de pe piata.rog seriozitate
18. Ma plictisesc. numar o bila in trei kolturi.DND
19. DaK esti urata nu da buzz.Impushka-te !
20. The best job in the world is a blowjob !
21. Daca-o freci cu bukurie, imposibil
22. Am castigat la loto.Hai ca aduc clestele sa-ti scot biletul din burta.
23. Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara ! Nu-l inteleg ce ghinion are.
24. Mergem la skoala sa nu ne plictisim acasa
25. Plecat in Congo sa imi fac noi prieteni.DND
26. Fu*king busy .0r .busy fu*king !?
27. BUZZ si iar BUZZ. ca oricum am boxele inchise…
28. BRB in 5 min, bat kuie-n bordura.
29. DND.tocmai m-a atacat un purece.
30. Dnd, decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubesti
31. Dnd…pls ma pregatesc de pescuit si nu imi gasesc rama in pantaloni tongueP
32. 1 buzz + 1 mass tampit= ignore >>> teorema lui Pitagora generalizata ! happy
33. DND imi kaut gandurile
34. Care are nevoie de mine BUZZ,
35. DND - imi scriu la mate.am o gramada, deci DND! Chiar. ce avem de scris la mate?"
36. Nu SuNt. happy. VoRbEsTe In PuNgA sI cAnD mA iNtOrC iMi DaI pUnGalaughing:
37. Foaie verde puishor, tu dai BUZZ, eu dau ignor!
38. Astazi sesiunea de autografe s-a inkeiat.incearca maine.ia vezy poate iti iei ignore.

Statusuri noapte buna:

1. In acest moment 3,8 milarde de oameni dorm, 2,2 milioane se indragostesc, 4,2 milioane mananca, dar o singura persoana draguta din toata lumea citeste acest status.Noapte buna !
2. Tu esti motivul pentru care am nopti fara somn. La tine ma gandesc inainte sa adorm .Tu esti motivul pentru care nu pot adormi inainte de a-ti ura: Noapte buna !
3. Dimineata e la cateva momente departare. Mergi la culcare ,iar cand te vei trezi aminteste-ti de mine ca prietenul care e mereu acolo cand ai nevoie de el si nu te lasa niciodata la greu.
4. Nu te mira ,draga mea si ingerii pot trimite sms-uri in care sa te asigure de toata atentia lor. Dar daca mi te vei lua.o aripa mi se frange si voi fi deportat in iad !
5. UITE !Luna te cheama la somn. PRIVESTE! stelele iti stralucesc ! ASCULTA! inima mea iti spune: Noapte buna iubita mea !
6. Inca nu dormi?Credeam ca esti deja in lumea viselor.Te astept acolo in cateva momente.sa mai petrecem si acolo impreuna cateva clipe de vis.
7. Nu te gandi la mine . sunt in ochii tai . in mintea ta . in inima ta. in sufletul tau . oriunde .totusi daca ma vrei . doar inchide ochii si asculta ce iti spun .mi-e dor de tine. noapte buna .
8. Daca sfarsitul acestei zile, ti-a adus o umbra recenta in inima ta, sper Ka urarea de nopate buna iti va incalzi inima.
9. Privesc catre cer si rog o stea sa te sarute in lokul meu, luna sa-ti vegheze somnul iar ingerii sa-ti indulceasca visele. inchide ochii si voi fi langa tine. Te iubesc. Noapte buna.
10. Noapte buna ,sper sa visezi ceva frumos si dragut la noapte: pe mine normal, la ce te gandeai?!?
11. Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubito sa iti zic: NOAPTE BUNA!
12. As vrea sa fiu o floare in mainile tale, un zambet pe buzele tale, raza de luna care iti spune seara noapte buna.

Statusuri indragostiti:

1. Eu ti-am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti-am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am kazut de mii de ori.
2. As vrea sa-nek mahnirea, ke sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, ke bantuie prin lanuri verzi.
3. De ke te simt atat de departe si nu-ti aud de dor kuvintele, kand un sarut ne mai desparte, si kand splendoarea inca ti se mai simte.
4. As vrea sa kolorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, ke se koboara dinspre keruri.
5. Daka vrei sa afli kat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, kate pikaturi prinzi, atat ma iubesti, kate pikaturi skapi, atat TE IUBESk !
6. Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea kat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine.
7. Daka pana acum ma gandeam daca e bine sau nu keea ke se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ke konteaza.
8. kat de MULT te iubesc .nu vei sti NIkIODATA. ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama .astept sa vina ziua akeea kand totul va fi asa cum ne doream.
9. Nu distrug visele.injektez sperantza :X !
10. Deabia astept sa ma trezesk. sa pot visa cu adevarat: X !
11. Visez doar la tine. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?
12. Sa amintesti e frumos, da sa fii amintit e mai frumos, eu nu iti ker sa ma amintesti da doar sa iti amintesti ca o sa imi aduc aminte de tine intotdeauna.
13. Daka vrei sa-ti fie bine,atunki gandestete la mine! De vrei sa fi si ferikita, gandestete klipa de klipa. Liniste de vrei sa ai, langa mine mereu sa stai… TE IUBESk!
14. Tu esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, kand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o viktima a mai facut!
15. Iubirea e un kantek ke toti il kanta des, dar nu la toti el are akelasi inteles…
16. Noaptea e atat de reke si intunekata fara tine, nici o stea nu stralukeste kand nu esti cu mine si mi-as dori atat de mult sa fii langa mine. Te iubesc !
17. M-ai akkeptat asa cum sunt si acum esti o parte din sufletul meu. Te iubesc !
18. Nu pot sa-ti spun acum ke vreau .Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lukru ti-l rostesk. E akel simplu TE IUBESk !
19. Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesk la tine,as vrea sa te sarut klipa de klipa si sa te am langa mine sekunda de sekunda.
20. Peste ani voi pasi alaturi de tine in adankul padurilor verzi; pe tarmuri cu nisip; si kand sorokul vietii noastre pe pamant se va sfarsi si in keruri iti voi da mana mea.
21. Te iubesc la nesfarsit si tot ke imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea!
22. O briza, un val, o adiere, un nor .un sarut magnifik, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!
23. Iubirea e tot ke dorim, iar in final e tot ke-am avut. Daka exista un sens al vietii. atunki EA este sensul, daca nu. EA ar trebui sa fie.
24. D-zeu ne-a dat 2 pikioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 okhi sa vedem, 2 urekhi sa auzim, dar de ke ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe kealalta i-a dat-o altkuiva ca tu sa o gasesti.
25. Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ke rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestekat cu keata. TE IUBESk !
26. Toate zilele sunt nopti pana te vad, iar noptile stralukesk ca zilele kand te visez.
27. Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesk la keea kei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU…
28. Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 sekrets, 1 reason love struck :X love struck
29. kine esti tu? cum de ai aparut in viata mea? Atat de brusk, atat de profund, atat de plakut.
30. Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat !
31. Mi-e frika sa merg cu masina atunki kand sunt cu tine. Pentru ca atunki kand sunt cu tine sunt beat de ferikire si ar putea sa-mi ia permisul.
32. Tu esti visul meu.unikul meu vis.as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii, sa te string asa de tare inkit TU si EU sa devenim un singur suflet.
33. Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesk. Si stii de ke? Doar ca sa TE IUBESk !
34. Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one.
35. As vrea sa fiu o stea. o stea kazatoare, sa kad in inima ta si sa nu mai pot pleca. te iubesc, printesa mea.
36. Uita-te pe ker.daca ai numara toate stelele, ai afla de kate ori te iubesc.
37. Daka as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine. te iubesc si te voi iubi mereu.
38. Am sa-ti spun un kuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinkeritate, suflet, iar pentru mine akest remediu esti tu .
39. Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti kea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta.
40. De ploaie te poti askunde dar de dragoste n-ai unde, kaki oriunde te-ai askunde ea la inima patrunde.
41. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
42. ke sa skriu?nu inkap decat 160 de karaktere. oare de kate ori pot skrie TE IUBESk ?
43. When i`m with you i feel like i`m flying.u are all what i hope so many years.your love keep me alive.and if i don`t have it anymore then i will die !
44. Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu. Ai grija de inima mea. Ai grija de noi si de dragostea noastra.
45. Nu pot sa respir kand nu esti langa mine, pentru ca tu esti aerul meu!
46. S-ar putea sa adorm numai din dorinta de a-ti vedea khipul khiar si in vis.
47. Daka as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc. khiar cu riskul de a muri.
48. Ma trezesk cu gandul la tine. ma gandesk tota ziua la tine. adorm cu tine in gand. te visez. dar tot imi e dor de tine. Oare de ke?

Statusuri emo :

1. M-ai "omorat" de-atatea ori ce as putea sa iti doresc decat sa mori! sau iti propun acum un truc: raman eu om si tu un porc !?
2. Fac colectie de amintiri nefericitehappy
3. Vise spulberate ,inimi sfaramate ,totu-i un miraj...
4. Vreau sa te vad cum cazi tipand cu toata gura ,iar eu de la balcon iti fac adio cu mana!
5. Spune-i ca l-am uitat ,spune-i ca nu ma mai gandesc la el ,spune-i ca nu-l mai iubesc ,dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi.de amar
6. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii ,cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
7. In inima mea iubirea sa moara ,mancata de carii in ritm de vioara ,sa planga ,sa urle in bezna murdara.
8. Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase ,ce plutesc in aer;baloane care zboara pana la cer ,intocmai ca visele mele;si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc.
9. E clipa ce inevitabil m-a ajuns.pentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans!
10. Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trekut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput
11. Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un ciob numit NORAC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca kulegi o floare numita IUBIRE!
12. Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea
13. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit
14. In lume sunt 8 minuni.7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu. aceea esti tu iubirea mea
15. Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi makar un msg ca sa vad ca ma iubesti
16. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.supara cel ce iubeste. cel iubit isi bate joc
17. De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi fok n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic
18. Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna
19. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare
20. As vrea sa fiu o stea. o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea
21. Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine ,ti-as kumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine
22. M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
23. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt
24. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il kobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina
25. Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine
26. Am plans, am suferit, am pierdut atatea . totul pentru o kauza nobila: IUBIREA dintre noi doi .
27. Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flakari si n`as regreta deloc

Statusuri agatat:

1. Sa nu uiti sa te dai si la mine.
2. Nu te tine sa te indragostesti de mine!
3. Vata de zahar?NU.Sirop de capsuni?NU.Ciocolata?!NU.Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!
4. Ok! Hai la baiatu`` !
5. Am vrajeala necesara pentru orice domnisoarå!
6. Vino in iad, sa vezi raiul meu frumoaso !
7. Daca ai fi pamant m-as ingropa cu tine. Daca ai fi apa m-as ineca cu tine. Daca ai fi aer m-as sufoca cu tine. Daca as fi foc te-ai arde cu mine?!
8. Zi-mi se poate in toate sa fi tu. zi si noapte iti simt aproape sufletul
9. Te-am cautat si te-am gasit zana mea din rasarit,Eu sunt printul din apus si pe ckombinari m-am pus.
10. Vrei sa konduci lumea alaturi de mine?!
11. Sunt un rege. am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea daca tronul meu are roti?
12. Eu nu am inhibiti si iti zic direct.facem Secs !
13. I need girlz!
14. Auzi, ai bani ?Ok! Vrei sa ai mai multi?
15. Te-a durut.cand ai cazut din rai?
16. Iti plac fructele?!Incearca-ma! Sunt o piersicutza!
17. Se spune ca doar odata in viata te indragostesti cu adevarat. sper sa fiu si eu prin preajma ta !
18. Hmm.WoaW dar ce bine aratzi ! Parca esti zana buna si eu Pinokhio.
19. Ocazie unica ma ofer pentru tine.Sunt mik si dragalas cu manual de utilizare si am verificare tehnica pana in 2010.
20. Eu sunt printul din apus si pe Kombinari m-am pus. "
21. Vrei sa Konduci lumea alaturi de mine? "
22. Sunt un rege. am bani, am masina, am Kasa, dar ce rost au toate astea daca tronul meu are roti? "
23. Sesiunea trece, studentii raman."
24. An eye for an eye makes this world blind. "
25. Prea dulce ca sa fiu light happy. "
26. Cred ca am probleme cu ochii, nu`i pot dezlipi de tine. "
27. Tatal tau este terorist, pentru ca tu esti o bomba. "
28. Misto fussta. Pot sa ti`o iau eu ? "
29. Sunt singur si sunt sigur ca si tu esi sigura ca nu mai vrei sa fii singura. "
30. Sunt cuminte si te fac doar din cuvinte! "
31. Toti banii din lume ii dau doar pentru iubirea mea. as da si un munte de aur, numai sa te stiu a mea! "
32. Un pic mai intepator.tongue "
33. Hey sexy, drink Pepsy happy ? "
34. Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul. "
35. Sunt firbinte si mi`e frica sa nu ma sting ca
36. Mmmmm.ce vad ochii mei? Ce frumoasa si cat stil ai pe tine . parca esti facuta pentru mine! "
37. A iesit soarele sau doar ai zambit? "
38. Am atatea emotii in fata ta incat mi-am uitat replika de agatat. "

1 răspuns:
| DJohnny a răspuns:

Trebue sa imi dai fundita aia.te rog