| noname29 a întrebat:

Hey :* cine imi poate spune care este teorema lui Pitagora?:*

Răspuns Câştigător
| Dukanz0r a răspuns:

Sau altfel spus: Ipotenuza la patrat = Suma catetelor la patrat.

9 răspunsuri:
| sergiu2 a răspuns:

Ipotenuza la patrat este egala cu suma catetelor la patrat( fiecare nu impreuna)
ex:BC^2=AB^2+AC^2

| noname29 explică (pentru sergiu2):

Ei duti tu ma minti

| sergiu2 a răspuns:

Doamne fereste ce oameni pe lumea asta...

| noname29 explică (pentru sergiu2):

Nu mai jicni oamenii ei au vrut doar sa ma ajute chiar daca nu stiu ei teorema lui pitagora :*:*:*:*:*:*:*::*:**:*:*:*:*:*::*:*:*:*:

| sergiu2 a răspuns (pentru noname29):

Ma refeream la tine...

| noname29 explică (pentru sergiu2):

Si eu te iubi :*:*:*::*

| dracu14 a răspuns:

BC la puterea 2= AB la puterea 2 + AC la puterea 2

| noname29 explică (pentru dracu14):

Nuuu profesoara a zis ca nu e asa :O de ce spui minciuni? vrei sa pic testul? :O mersi mult...