| deel a întrebat:

>Heybig grin< am auzit un zvon: autoarea mult iubitelor romane Harry potter a spus intr-un interviu ca exista o sansa cat de mica sa mai scrie o carte despre harry potter:X
este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da, se pare ca da!

"Se spunea că seria Harry Potter s-a încheiat, ultima carte, Harry Potter şi Talismanele Morţii, fiind lansată în 2007. Acum, scriitoarea J. K. Rwoling a declarat că vrea să continue să scrie.

Autoarea britanică a fost invitată în emisiunea lui Oprah Winfrey, unde a declarat că seria nu s-a terminat cu cel de-al şaptelea volum, ci va continua. "Trebuie să scriu, pentru propria-mi sănătate mintală. Am nevoie să scriu. Iubesc să fac asta", a spus Rowling.

Scriitoarea a pus pe hârtie primul volum după ce a murit mama ei, reuşind astfel să treacă mai uşor peste suferinţa cauzată de moartea acesteia, iar acum, dacă se opreşte din scris are impresia că nu mai este ea, că ceva din ea moare. Astfel, pentru copiii ce vor urma şi pentru cei mari, care iubesc seria Harry Potter, aventurile vor continua, deoarece ele sunt "încă vii în mintea mea", a mai declarat Rowling."

sursa Libertatea.ro
2 Oct 2010

4 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Da si mie imi place Harry Potter. Uite ce pe www.libertatea.ro

"Se spunea că seria Harry Potter s-a încheiat, ultima carte, Harry Potter şi Talismanele Morţii, fiind lansată în 2007. Acum, scriitoarea J. K. Rwoling a declarat că vrea să continue să scrie.

Autoarea britanică a fost invitată în emisiunea lui Oprah Winfrey, unde a declarat că seria nu s-a terminat cu cel de-al şaptelea volum, ci va continua. "Trebuie să scriu, pentru propria-mi sănătate mintală. Am nevoie să scriu. Iubesc să fac asta", a spus Rowling.

Scriitoarea a pus pe hârtie primul volum după ce a murit mama ei, reuşind astfel să treacă mai uşor peste suferinţa cauzată de moartea acesteia, iar acum, dacă se opreşte din scris are impresia că nu mai este ea, că ceva din ea moare. Astfel, pentru copiii ce vor urma şi pentru cei mari, care iubesc seria Harry Potter, aventurile vor continua, deoarece ele sunt "încă vii în mintea mea", a mai declarat Rowling."

| Aero a răspuns:

Nu mai credeti aberatiile din ziarul Libertatea(daca se poate numi ziar). Sunt eu fan HP. Nu mai apare nici o carte. Pentru ce sa mai apara? Nici macar nu mai e loc de continuare!

| Lililala a răspuns:

Nu asta a zis! A zis ca daca va mai face vreo ecranizare a vreouneia din cartile sale nu-l exclude pe daniel.cum l-o fi chemand...ca actorin acel film...seria harry potter a terminat-o sigur

| xAkira a răspuns:

Da ce te crezi tu Lililala cel mai mare fan? Si sa stii ca s-ar putea sa mai apara inca un riman Harry Potter! Ui te cum a zi su adevarat:

Harry Potter ar putea reveni în scenă pentru câteva noi romane. Aşa a lăsat să se înţeleagă autoarea, J. K. Rowling, într-un interviu televizat.

"Niciodată să nu spui niciodată. Nu cred că se va întâmpla, simt că s-a terminat, dar nu se ştie niciodată", a spus scriitoarea britanică.

Oficial, seria Harry Potter s-a încheiat odată cu cel de-al şaptelea volum, în 2007.

Cărţile s-au vândut în peste 400 de milioane de exemplare şi i-au adus lui J. K. Rowling o avere estimată la 570 milioane de euro.

Antena 3