| deadman a întrebat:

Hey! De cand a inceput scoala am pus ochii pe o fata din liceu, mai mica decat mine cu un an. De fiecare data cand o vad, este insotita de o colega/prietena. Astazi am intrat in vorba cu ele in autobuz, spunand ca le cunosc de undeva, la care prietena fetei mi-a raspuns extrem de detaliat spunand ca e in liceul meu si ca sta pe undeva si poate de acolo le stiu, dar acea fata nu a zis nimic. Le-am intrebat cum le cheama, dar nu mi-am spus numele ca sa vad daca ma intreaba si ele, dar nu m-au intrebat, iar ele nici acum nu stiu cum ma cheama. Am avut o conversatie destul de ok cu pietena acestei fete (mai mult ea a vorbit, ceea ce mi-a surprins pentru ca s-a deschis foarte repede), la care a participat foarte putin si fata de care imi place, dar de fiecare data cand ma uitam la ea, zambea. La final le-am intrebat de facebook, si mi l-au dat. Dar spre finaalul conversatiei, prietena acestei fete, incepea sa faca conversatia numai intre ele, incercand sa ma indeparteze putin. Eu fiind cu un prieten, am continuat sa vorbesc cu el si le-am lasat in pace. La liceu, in careu, ele s-au dus la clasa lor, iar eu la a mea, dar cand ma uitam la ele, fata de care imi placea se tot uita prin curtea solii, dar nu am aobservat daca se uita la mine sau nu, pentru ca ma uitam la el cu coada ochiului. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| IaniTJ a răspuns:

Inseamna ca ai gusturi bune! O fata putin inabordabila si mereu misterioasa este mai cautata de barbati decat una care "iti pune totul pe farfurie" sau iti este cea mai buna prietena. Daca prietena ei s-a implicat mai mult decat trebuia inseamna ca este o tipa ceva mai "stearsa" care nu are adesea atentia baietilor sau poate este pur si simplu mai comunicativa si mai spontana. Faptul ca fata pe care tu ai pus ochii nu prea a dat semne de socializare denota urmatoarele: 1. ori este prea timida; 2. ori nu i-ai parut prea interesant; 3. ori prietena ei este un fel de leader care acapareaza toate dicutiile si nu a vrut sa iasa din tipar; 4. ori asteapta ceva mai mult de la tine; 5. ori nu era prea interesata de tine...
Deci, draga prietene, concluzia este: nu ai sa aflii niciodata care este parerea fetei pe care o placi daca nu o abordezi direct. In locul tau as cauta orice motiv sau orice conjunctura sa am "contact" cu ea. Si daca nu iese asa... As mai "studia" o perioada reactiile ei sa vad daca gasesc o alta cale de abordare sau daca da semne ca si ea ma place, altfel m-as adresa direct. Daca NU, sa fie NU, aste e … Macar sa stiu un lucru! Este sau nu interesata de mine. Iar daca NU, as merge mai departe. Sunt o gramada de fete dragute care ar putea sa intoarca capul dupa tine happy Bafta!

1 răspuns:
| IsabelaIssa a răspuns:

Este bine ca ai facut primul pas, continua si vezi ce iasa.