| Lora1 a întrebat:

Hey! De Craciun eu si prietenele mele am decis sa ne facem cadouri facute da mana dar eu nu am nici o idee... daca aveti voi indei... orice in afara de cusut (nu ma pricep)

4 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Http://www.supermamici.ro/decoratiuni-de-craciun-handmade/ un bradut de craciun handmade (tutorial)

| WhiteLover a răspuns:

Bratari impletite,sunt de cumparat cutiute pentru bijuterii simple,din lemn,pe care le puteti picta si le faceti originale, faci un colaj cu poze cu voi si il scoti gen poster, un carnetel cu notite despre ce ati facut voi, lucruri amuzante de care sa isi aduca aminte, mici proverbe despre prietenie...

| AlleSiAtat a răspuns:

Poti incerca sa faci un lac, eventual rosu (aici mai multe detalii: http://www.delightedmomma.com/2012/05/nails.html ), un glob din bec (http://quelinda-crafts.blogspot.ro/......-blue.html ), o cana (trebuie doar sa-ti iei acuarele tempera si incepi sa pictezi in spiritul Craciunului) siiii, dupa aceea, ii mai pui un fel de borcanas langa cana, in care pui bezele (sunt la Lidl cu 3 lei o punga mare).
Succes!

| MyaEmy a răspuns:

Ai putea cumpara un lantisor(cu diferite bilute colorate)care sa-l desfaci si sa-l recreezi asa cum vrei tu.
Sau ai putea sa le faci cate o felicitare frumoasa facute de tine.
Sau ai putea sa le faci la fiecare cate un poster de carton cu poze cu voi toate si cu ele, cu momente frumoase petrecute impreuna.
Sper ca te-am ajutat happy