| Georgiiaurelia123 a întrebat:

Hey...de vreo luna jumate ma simt slabita,irascibila,nervoasa, trista..mai mereu, am avut o perioada de drepresie. vreo 2 ani,ma taiam pe maini picioare etc,plangeam mult, ma bateam singura.Problemele au inceput din cauza familiei,dupa din cauza colegiilor si prietenilor, din cauza la 2 iubiti...precisez ca am 14 ani neinpliniti.Cand am fost vazuta de parinti cu taieturi reactia mamei a fost sa ma faca curva si sa urle si sa dea in mine.
Dupa am avut probleme cu colegii din clasa,am avut crize de nervi..., dar nu din acelea normale..ma lovea intr-una,tipam, plangeam imi venea o stare de voma si tuseam incontrolail.
Am fost la cabinet si am spus ca era din cauza unei note.
Am fost si la spital din cauza unei dureri insuportabile in capul pieptului si insepaturi de inima...am facut o radiorafie nu mi-a iesit nimic la plamani...m-a trimis la un doctor cardiolog dar nu m.am dus.De fiecare data cand sunt stresata sau nervoasa incep sa ma simt rau,sunt mult mai obosita,am o stare de greata mereu,am dureri de cap,tresar brusc,dureri de stomac nu mai zic si momente cand ma doare rau inima si intepaturi,dureri de brate,transpir mult mai mult,am ameteli.
Plang din senin,ma gandesc la moarte, etc...
Dar nu vr sa ma duc la doctor fiindca parintii spun ca vr atentie.
Oare sunt nebuna?

3 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Mai dar esti o copila de 14 ani.
Roaga-te la Iisus Hristos sa te intareasca si sa iti revi.

Dumnezeu ne iubeste pe toti si vrea sa fim sanatosi si fericiti si sa respectam cele 10 porunci si sa nu ne facem vicii ca sa traim o viata curata si fericita.

Este mare bucuria cand sti ca Dumnezeu e cu tine si iti dispare tristetea.

Alunga orice gand rau care iti vine in minte si zambeste si fi mai vesela.

Esti o copila, Dumnezeu te iubeste mult, mai lasa negativitatea.

S-ar putea sa ai si niste lipsuri in corp de vitamine si minerale.

Complex de vitamine b.

(nervozitate, stari anxioase, depresii, negativitate)

Magneziu

(dureri de cap, de inima, dureri osoase, stress)

Calciu cu d3

(spaima, frici, stare de neliniste ).

S-ar putea ca una din astea sa fie mai mica decat nivelul normal si sa iti provoace starile care le vezi in paranteza dar sa mergeti la un specialist, ia-ti mama de mana si mergeti si la analize sau la farmacie si intrebati farmacistul sau medicul.

Roaga-te la Iisus Hristos sa te ajute sa iti revi si nu te va lasa.

Vorbeste cu mama ta mai deschis si Dumnezeu te va ajuta ca mama ta sa te inteleaga prin ce treci si sa te ajute.

Răspuns utilizator avertizat
| xyzttt a răspuns:

Nu esti nebună, daca vrei sa vb despre problema ta mai mult spune-mi pe ce si când!