| χƒяυмυѕιкαχ a întrebat:

Hey deci am o problema imi place de un baiat si lui de mine el e mai mare cu 2 ani (16 ani ) si ne-am vazut doar odata si vrea sa ne intalnim dar eu am 14 aproape 15 si nu ma lasa parinti decat pana la ora 9 afara in WEEKEND! In fiecare vineri vin prieteni la el si fete si se distreaza si m-a invitat si pe mine ca vrea sa ne cunoastem mai bine dar pot veni cu o prietena dar problema este ca mama nu ma lasa ca cica e la el acasa si blabla atunci i-am spus daca ma lasa sambata ca ei stau sambata la el asa pana la 9 si la 9 ies in oras la bar si mananc in oras si tot nu ma lasa ca cica e prea tarziu ma cert in fiecare zi ca am 14 ani si nu ma lasa nimic toate prietenele mele de 14 ani le lasa pana la 12 noapte numah eu m-am saturat si sapt viitoare a spus sa ma italnesc cu el si l-am refuzat deja de 3 ori! ce sa fac si ma iubeste mi-a spus si eu pe el dar nu vreau sa-l pierd din accatul asta! pff innebunesc ce sa fac ca sa o conving pe maam sa ma lase! ps.va fi si prietena mea si fratele lui mai mare si nu pot pati nimic!
mersi :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, v-ati vazut doar o data si te iubeste, iar tu l-ai refuzat de trei ori! sunt convins ca te iubeste la 16 ani si intelege dragostea si o recunoaste dintre o mie de sentimente.
Sunt sigur ca prezenta fratelui sau, mai mare, va oferi un plus de siguranta locatiei in care va veti face de cap.Cine stie ce obsedat o fi.Eu iti zic asta degeaba, nu vreau sa te protejez si nici nu ma intereseaza.
Banuiesc ca in acel apartament ei se amuza cu jocuri de societate si se bea suc. straight face
De ce nu iesi in oras pe timpul zilei cu el? parintii tai te cunosc, te-au mirosit deja, sa nu crezi ca n-au trecut si ei prin asta.

| OhGodWhy a răspuns:

Crize de copila.Calmeazate nu e sfarsitul lumii.Parinti iti vor doar binele.Si apropo nu e nici o iubire adevarata la 14 ani e doar curiozitate.

| AleXisAleXis a răspuns:

Intalneste`te cu el pana la ora 9 si apoi mergi acasa. Cel mai bine este asa decat sa te certi toata ziua cu parintii tai mai bine asculta`i, stiu e greu sad dar ai doar 14 ani isi fac griji pentru tine pentru ca ti s`ar putea intampla orice la un necunoscut acasa. Ce zici daca il inviti la tine la masa? si asa il cunoaste si maica`ta. Daca nu se poate asa. Fa`l sa inteleaga pe prietenul tau ca nu poti sa stai cu el mai mult de ora 9 seara, daca te place va accepta si gata. Nu`ti mai fa atatea griji ca prietenele tale de aceeasi varsta stau pana la ora 12, parintii acestor fete nu le pasa de soarta copiilor lor sunt inconstienti. Fa cum spune mamai tau, asa e cel mai bine. Ai grija de tine :*

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga

Ceva nu se leaga aici. Uite : daca el vrea sa va cunoasteti, de ce nu va intalniti in oras, in timpul zilei?

De ce trebuie sa te duci TU, neaparat acasa la el?

El nu gaseste timp pentru intalnire pe,, teritoriu neutru,,?

Normal ca ai tai nu te vor lasa sa mergi la un baiat necunoscut acasa.

Si-ti recomand sa nu faci asta pana nu-l cunosti bine, si pana nu-l cunosc si parintii tai.

Te-am tzucat, si ai grija : sunt multi obsedati si ticalosi pe lumea asta.
Daca-i frumusel si are papagal, nu inseamna ca ii obligatoriu si intreg cu capu.

| χƒяυмυѕιкαχ explică:

Sunt in Olanda si aici baieti sunt altcumva nu ca in ro el e ff de treaba e la scoala cu mine si vrea la el acasa pentru ca toti prieteni vin acolo si nu mergem in timpul zilei ca nu avem ce face in oras! si nu pot pati nimic pentru ca parinti sunt acasa! si are un frate mai mic de 14 ani! si iei ies pe la 9 in oras mananca acolo de distreaza! nu este o criza! pff

| χƒяυмυѕιкαχ explică:

Si invat ff bine cea mai buna din clasa dar vreau sa ma mai distrez si eu sa mai ies afara petreceri ceva dar nu am voie aseara prietene de 13 ani au stat pana la 11 jumate la o petrecere si mi-au spus is mie ca parintii mei sunt rai cu mine si ca daca ar fi in locul meu le-ar fi rusine! si baiatul mi-a spus ca e ciudat ce fac parintii mei ca in Romania cand avem 9 ani ma lasau pana la 11 afara si acum am 14 si numai pana la 9! dar i-am spus cami pare rau la baiatul acela si voi intelelege daca isi gaseste alta fata care poate sa iasa cu el si el a spus ca pe mine ma vrea si ca ma iubeste! acum sa vedem ce va iesi!