| Norveg a întrebat:

Hey :*:* deci stie cineva daca dioptriile pot sa scada de la -1? ambii ochi?happy plss rasp, dau FUNDAA love struck

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Buna happy
Dioptriile pot sa scada sau sa se mareasca in functie de ochi si de cat de mult porti ochelarii. Daca esti in crestere s-ar putea sa creasca mai mult de aceea trebuie sa porti ochelarii, insa difera depinde si ce problema ai.
Eu aveam -0. 50 cu -0. 75 am purtat ochelarii si acum nu mai am nevoie insa port ochelari de protectie la calculator si televizor ca sa nu inceapa sa creasca iar.
Da poate sa scada, dar trebuie sa-i porti exact asa cum iti zice doctorul.
SUCCES happy

3 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Da, dar destul de lent. Mie mi-a scazut 0, 25 in 7-8 luni. Dar probabil depinde. Deci da, pot sa scada.

| ATHOS a răspuns:

Vei scapa repede de ochelari! Boala ta e vindecabila. Respecta ce spune medicul oftalmolog.
Bafta!

| ♥Băăăăăă♥ a răspuns:

Da normal ca pot scadea, pot sa scapa pana orbesti la ei nu e vorba ca na hai ca la -2 m-am plictisit sa scad hai sa urcam acumlaughing.glumesc.normal ca scadhee hee
bafta:*