| TheFeeye a întrebat:

Hey eu am media cu care ies din generala 8.65 iar media care imi trebuie sa intru la un liceu este 8.70. Locurile pentru profilurile pe care le dorsc sunt intre 28-58 de locuri. Credeti ca am sanse sa intru? Avand in vedere ca anul acesta se vor scadea mediile de intrare cu un punct si am dat si bilingv? Funda urgent sad!

4 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Buna kiss

Sansele sunt foarte mici, ca sa nu spun nule. Acum insa, depinde de notele pe care le vei lua in examen (care iti vor putea mari/micsora media de admitere). Esti pe muchie de cutit. In principiu (si ti-o spun din proprie experienta) s-ar putea sa nu intri la liceul pe care ti-l doresti pentru ca vin altii cu medii mai mari care iti pot lua locul. Dar daca ai un anume profil pe care ti-l doresti, te poti interesa de alte licee din judetul tau care au profilul respectiv. Dar totusi, incercarea moarte n-are! Asa ca fa bine si pe lista de admitere sa treci si liceul pe care ti-l doresti tu kiss

Succes! happy

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Pai cam depinde si la c eprofil vrei pentru ca daca vrei la uman nu pra cred pentru ca este cautat acum.

| Commandoo a răspuns:

Sigur ai sanse nu se poate sa nu te accepte doar esti un om destept Funda?

| Faberlic a răspuns:

Sper sa reusesti dar depinde si de cati sunt cei care au medii de minim 8.70. Hai ca poate nu sunt prea multi. happy Bafta!