| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Eu cant mai mereu si m-au auzit cateva prietene fiindca de ele nu imi este rusine, dar de altii da..desi i-as cunoaste de mult timp, nu conteaza tot imi e rusine.Ele mereu imi zic ca sunt fraiera ca nu filmez si pun pe youtube sau ca imi e rusine fiindca am voce, dar nu imi ziceti sa-mi imginez ca sunt doar cu fetele acelea fiindca nu pot =]].Cum as putea sa scap de rusine..nu inteleg am o prietena care are o voce foarte ragusita si nu prea canta bine..si tot nu ii este rusine. Ajutor! Dau FUNDA cui imi spune cum sa scap de frica si rusinea asta!

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Buna! In primul rand, ai putea sa iti faci un canal de youtube, asa cum ti-au zis si prietenele tale. Mi se pare o idee foarte buna!
In al doilea rand, daca as fi in locul tau si mie mi-ar fi. (Sunt o persoana timida) Eu as incerca ca in primele mele video-uri sa nu imi aparata fata. De obicei, noi oamenii, ne intimidam atunci cand suntem priviti. Ai putea sa te filmezi de la gat in jos. Dupa ce vei face mai multe postari, iti vei da seama ca nu ai de ce sa te temi, si iti vei face singura curaj.
O alta idee ar fi ca prietenele tale (care stiu ca tu cati) de care nu iti este rusine, sa te filmeze. Astfel, cu ele acolo vei mai scapa de emotii decat sa fi singura.
Mult noroc in ceea ce vrei sa faci! Iar daca ai voce. impartaseste-o!

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca te uiti la emisiunile gen X-factor, Romanii au talent etc, o sa vezi ca cei mai increzatori sunt cei care falseaza, iar cei care au un real talent sunt rusinosi si neincrezatori. Eu zic sa iti faci un video fara sa te filmezi pe tine, pune un ursulet in cadru de exemplu. Asa nu o sa te stie nimeni. Si vezi ce parere au si cei din jur. Daca e de bine ne vedem la Romanii au talent! big grin Bafta!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Filmeaza-te stand cu spatele la camera sau de la gat in jos. In felul acesta nu vei avea motive sa fii speriata, nu te va recunoaste nimeni si vei primi pareri obiective si critici constructive (daca e cazul) de la oameni pe care nu-i cunosti. Odata ce vei primi opinii optimiste, vei capata din ce in ce mai multa incredere in tine, vei sti ca esti talentata si ai un dar pe care-l poti impartasi lumii. Succes! happy

| Kharisse a răspuns:

Nu are de ce să-ţi fie ruşine, că doar nu ai furat ceva.:"3 Încearcă să ai mai multă încredere în tine. big grin

| Camyyyyy a răspuns:

Nu scapi de frica pana nu o infrunti. Poti canta cu cineva si astfel sa te relaxezi sau te poti intoarce cu spatele, sa inchizi ochii si sa incepi sa canti dupa ce ai prins curaj intoarce-te. Unii isi mai imagineaza ca cei care ii privesc sunt imbracati amuzant sau ca se fac de ras iar asta ii linisteste... Sper ca te-am ajutat! Fundita(: