| asimplegirl6 a întrebat:

Hey. Eu de exemplu daca intru la 13:00 la scoala plec de la 11:00 pentru a merge la o prietena acasa..si ai mei nu stiu, deoarece nu cred ca m-ar lasa. Intrebarea este: Ce sa le spun parintilor cand afla ca am intrat la 13:00 si eu am plecat la 11:00? Deoarece tata imi mai vad colegele cum pleaca mai tarziu cu autobuzul, iar el ii spune mamei si mama, ce credeti?!laughing)) ma intreaba de ce am plecat asa devreme. Ce sa ii spun? Sau daca vin mai tarziu acasa cu o ora, doua..la fel. Ce sa le spun? Va multumesc anticipat tuturor:*:*

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa spui adevarul, pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot il vor afla si se duce naibii increderea lor, pe apa sambetei.
Totusi, de ce petreci atata vreme cu prietenele, tu nu ai de invatat?

| KorePandorica a răspuns:

Adevărul. Dacă îi minți și o să afle din alte surse o să-și piardă încrederea în tine și o să fie mai stricți cu activitățile tale și ieșitul cu prietenele. Până la urmă nu faci nimic rău.